Jak informoval Deník, radní města a zároveň třetího městského obvodu Karel Paleček a místostarosta trojky Stanislav Kopáček (oba ODS) měli v baru Utopie v Poděbradově ulici při After party po balonové show zastrašovat městské strážníky. Ti vyjížděli do baru opakovaně kvůli rušení nočního klidu. Redakce má k dispozici služební zápis strážníků, který na místě pořídili. Z něj vyplývá, že se politici pod vlivem alkoholu měli zaštiťovat svými funkcemi a strážníkům vyhrožovat.

„Pokud se informace zakládají na pravdě, jedná se o věc velmi závažnou, která ve svém důsledku ohrožuje základní fungování města, především pak fungování městské policie. Takové bezprecedentní zneužití pravomoci, pokud bude prokázáno, nemůže být zameteno pod koberec,“ prohlásil za klub sociálních demokratů jeho předseda Milan Chovanec.

Primátora žádá kromě prošetření všech důkazů, které strážníci přímo na místě pořídili, také o mimořádnou poradu předsedů stranických klubů zastupitelstva, a dokonce o zvážení svolání mimořádné schůze zastupitelů.

Primátor Rödl čerpá v tomto týdnu dovolenou. Už dříve sdělil, že se o důkladné prošetření osobně zasadí.