Milovníci čokoládových pochoutek měli o programu na uplynulý víkend jasno. Jejich kroky vedly do Papírny, kde se konal již čtvrtý ročník festivalu čokolády a sladkých drobností Čokofest.

Mezi novinky, které organizátoři letos do Plzně přivezli, patřily například workshopy, kde si děti i dospělí mohli pod dozorem kuchařů vyzkoušet vaření s čokoládou.

Nabídka čokoládových výrobků, které zde vystavovaly desítky prodejců z celé republiky, byla vskutku bohatá. Lidé mohli kromě čokolád a pralinek všemožných příchutí ochutnat i španělskou pochoutku churros, čokoládový kebab nebo čokoládové víno, o nějž byl mezi návštěvníky velký zájem. Pravou čokoládovou atmosféru pomohla vytvořit i specifická sladká vůně, jež se linula po celém horním patře Papírny, kde se festival konal vůbec poprvé. Se dvěma syny sem vyrazila také paní Mirka. „Zatím jsme ochutnali churros, dětem to sice moc nechutná, ale mně ano. Předtím jsme zkusili lízátka a pár dortíků," řekla Mirka, podle které se Čokofest vydařil na jedničku.

Hit jménem RAW

Zájem projevili Plzeňané také o výrobky ze stánku bílovecké čokoládovny Amali. „Na všechny naše produkty si vyrábíme vlastní čokoládu přímo z kakaových bobů, a to bez jakýchkoli přidaných konzervantů," prozradil David Tekeneš, který lákal na ochutnávku i takových lahůdek, jako je pralinka s pepřovou či mátovou příchutí. „Všechny naše výrobky, tedy jak čokolády nebo pralinky, jsou čistě z přírodních produktů," řekl Tekeneš. Ten zároveň prozradil, že kvalitní domácí čokoláda bez jakýchkoli stabilizátorů, které velké firmy hojně používají, postupně mění svou chuť. Velký zájem byl dle Davida Tekeneše mezi Plzeňany o čokoládu typu RAW, která se vyrábí z nepražených kakaových bobů.

Podle úsměvů na rtech návštěvníků se akce povedla. Spokojený byl v neděli odpoledne i Chris Delattre, který Čokofesty po celé republice léta organizuje. „Zatím jsme napočítali téměř pět tisíc návštěvníků a další stále chodí", řekl Dellatre, podle něhož je o Čokofest stále větší zájem také ze strany prodejců.