Každý, kdo se o výrobu čokoládových pamlsků zajímal více, se od přítomných prodejců mohl dozvědět řadu zvláštností. Třeba, že čokoláda může obsahovat i velmi netypické složky. Karel Dach z plzeňské čajovny Seraf ve svém stánku například nabízel mléčnou čokoládu s krystalky soli. „Vypadá to divně, ale když se podíváte na přípravu každé buchty, tak se do ní vždycky troška soli přidává. Sůl je aditivum chuti," vysvětluje Dach s tím, že paleta chutí je mnohem bizarnější.

Na trhu jsou k dostání i čokolády s vepřovým masem, škvarky, či dokonce krví. „Ono to je dobré, ale nikdo takové kombinace nekupuje," říká Dach, který do své nabídky zařadil čokoládu s horským sýrem. Tu prý lidé ještě koupí. Stále stoupá i zájem o hořké čokolády s vysokým podílem kakaa či mléčné čokolády s různými příchutěmi. „Přímo tady pak lidé nejvíc kupují čokolády, které jim dám ochutnat," říká Dach.

Potěšit chuťové pohárky mohli příchozí také u stánku Milujeme čokoládu. Kromě pralinek zde byl k ochutnání pralinkový krém, na jehož výrobu se používá pravé šampaňské. Ze všeho nejvíc ale návštěvníky zajímaly tabulkové čokolády vyrobené ze vzácného venezuelského kakaa criollo. „To prakticky tvoří jenom jedno procento celosvětové produkce kakaa. Používá se proto především do tabulkových čokolád, do pralinek jen velmi výjimečně," přibližuje Alena Trávníčková.

Za sladkým pokušením do šestnáctého patra „Bohemky" na Anglickém nábřeží se od pátku do neděle vydalo na tři tisíce lidí. „Akce zaměřená na čokoládu je určitě moc dobrý nápad. Čekala jsem ale, že toho zde bude k vidění a k ochutnání víc," popisuje své dojmy Petra Hrdličková, která si z akce odnášela dvě Fair trade čokolády.

Určité mouchy připustil i sám organizátor Chris Delattre. „Pro takové množství lidí, které přišlo v sobotu, nejsou prostory vyhovující," uvedl Delattre s tím, že většina přítomných ale byla spokojená.