V pátek od 14:00 do 18:00 hodin se mohou Plzeňané těšit na kulinářské speciality mistrů Michala Hruzíka a Jana Pétera, kteří připraví například grilované kuřecí prso s omáčkou z červeného vína, zázvoru a čokolády, lososa s omáčkou z bílé čokolády a citrusů nebo čoko-ládovo-skořicový mousse s mangovou omáčkou.

V sobotu program odstartuje již v 10:00 hodin a nabídne speciality typu mixované polévky z červené řepy s bílou čokoládou, kachní prso na rozmarýnu podávané s kaštanovým pyré s čokoládou nebo grilované kachní prso podávané s čokoládovým zelím.

V neděli 17. dubna program zahájí v 11:00 hodin workshop vaření pro děti a o mlsné jazýčky se postará kuchař David Cirkvad, který pro návštěvníky chystá speciality jako sušené maso s cibulovým chutney, ravioly plněné tvarohem s čokoládovou polevou, checkerboard cookies s bílou a hnědou čokoládou nebo játrovou paštiku s bílou čokoládou a jablečným pyré.

Tipy Deníku15. 4., 15:05 – Jan Péter: Grilované kuřecí prso s omáčkou z čer. vína, zázvoru a čokolády
16. 4., 14:30 – Marmeládová zahrada: jak se dělá marmeláda s banánem a čokoládou?
17. 4., 13:35 – Děti vaří čokoládu: čokoládové lanýže

Bohatý doprovodný program během celého festivalu se pak postará o zábavu pro celou rodinu. „Děti i dospělí se naučí, jak vařit s čokoládou," dodává Christ Delattre.

Zejména nejmenší pobaví a poučí workshopy a kurzy vaření, při nichž se naučí, jak připravit čokoládové mikado, pěnu či lanýže.

Znalci umění zase ocení obrazy malované hořkou, bílou a barevnou čokoládou a jejich pozornost upoutá také karikaturista Ellof, který při své práci taktéž využívá – jak jinak – čokoládu.

Během posledního dne festivalu se budou losovat zakoupené vstupenky. Na výherce čeká cena v podobě cesty do Anglie na londýnskou čokoládovou show.

Eva Machová

Soutěž

Chcete se podívat na festival čokoládových dobrot zdarma? Zasoutěžte si o vstupenky.

Soutěžní otázka: Kde se v Plzni koná Čokofest?

a) na náměstí Republiky
b) v OC Olympia Plzeň
c) v Papírně

Vaše odpovědi posílejte na email aneta.nachtmanova@denik.cz,do předmětu uveďte heslo ČOKOFEST 2016, ve zprávě kromě odpovědi uveďte i jméno, příjmení a vaše telefonní číslo. Ze správných odpovědí vylosujeme dva výherce, každý z nich dostane vstupenku na čokoládový festival.