Předchozí
1 z 10
Další

Přírodovědci otevřeli hnízdo sršní asijských. Podívejte se, jak vypadá

Tisíce komůrek plných larev ve vývinu a další tisíce dospělých jedinců. Takový pohled se naskytl přírodovědcům ze Západočeského muzea v Plzni při otevření obřího hnízda invazních sršní asijských. Šlo o první nález hnízda tohoto invazního druhu u nás.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

Je to likvidace, zoufají si chovatelé nad novinkou Evropské komise

Likvidace chovů. Nesmyslná buzerace. Jen těžko hledali chovatelé slova v případě novinky prosazované západními aktivisty, jíž se v červnu aktuálně zabývala Evropská komise.

Lidé na Zoo trzích podepisovali protest proti pozitivním seznamům.Lidé na Zoo trzích podepisovali protest proti pozitivním seznamům.Zdroj: Deník/Milan Kilián

Teror: Spoluvězně bili, močili na ně, brali jim jídlo, vytetovali jim přirození

Peklo. To prožívali spoluvězni recidivistů Pavla Procházky (26) z Plzně a Romana Korčíka (30) z Holýšova. Oba fyzicky disponovaní muži, kteří mají za sebou shodně více než deset odsouzení, je v cele plzeňské věznice na konci roku 2021 a začátku roku 2022 podle obžaloby surově bili, a to nejen rukama, ale i třeba dřevěnou tyčí či lžící, a ještě to přes mobil vysílali kamarádům na svobodě.

Zdroj: Deník/Milan Kilián

Napřed otrávení psi, pak smrt starosty. Vesnice je v šoku z vraždy

Myslinku, malou obec na severu Plzeňska, zaskočila vražda jejího starosty. Podle obyvatel, které Deník oslovil, to byl nekonfliktní člověk, který pro život ve vesnici hodně udělal.

Malou obec Myslinka na  Plzeňsku šokovala vražda tamního starosty.Malou obec Myslinka na Plzeňsku šokovala vražda tamního starosty.Zdroj: Deník/Milan Kilián

Ze smrti motorkáře je vesnice v šoku. Koloběžkáři hrozí až 16 let vězení

Lidé v Příchovicích na jihu Plzeňska se těžko vzpamatovávali z násilné smrti tamního 43letého obyvatele. Ten zemřel poté, co se coby motorkář nedaleko své rodné obce dostal do konfliktu s pětačtyřicetiletým mužem, jedoucím na koloběžce.

Elektrická koloběžka. Ilustrační foto.Ilustrační foto.Zdroj: Policie ČR

Do domu se jim nastěhovali cizí lidé. Dodnes tam nemohou, pomoci se nedovolali

Bývalí manželé ze středočeské Litně se dostali do sporu s bývalým majitelem plzeňského Carimexu Davidem Houserem. Ten jim do domu, kde dosud bydleli, nastěhoval jinou rodinu. 

Zdroj: se svolením J. Sobkiewicze

Potvrzeno. Za nehodu v centru Plzně zaplatí statisíce cyklista i magistrát

Už je to definitivní. Kasa plzeňského magistrátu zchudne kvůli liknavosti města o více než tři sta tisíc korun. Odvolací Krajský soud v Plzni totiž potvrdil, že na nehodě, při níž cyklista Antonín Cír (41) z Plzně srazil v sadech Pětatřicátníků chodkyni a vážně ji zranil, nese vinu i magistrát.

Nevýrazné dopravní značení doznalo změny, v polovině listopadu tam bylo již takto výrazné.Nevýrazné dopravní značení doznalo změny, v polovině listopadu tam bylo již takto výrazné.Zdroj: Deník/Milan Kilián

Vysoký věk, dlouhý trest. Ve věznici v Plzni se oběsil surový vrah

Před třemi lety ze žárlivosti surově zavraždil svoji manželku. Loni v listopadu mu odvolací soud potvrdil šestnáctiletý nepodmíněný trest, odpykal si z něj ale jen krátkou část. V červnu se vrah oběsil ve věznici v Plzni na Borech.

Věznice Bory. Ilustrační fotoVěznice Bory. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Milan Kilián

Na Bory mnozí odsouzení nechtějí. Po oddílu 7/3 ale touží i ti z jiných věznic

Deník navštívil speciální oddíl 7/3 v plzeňské věznici, kde jsou trestanci, kteří se chtějí zbavit závislosti na drogách. Hlásí se tam odsouzení nejen z této největší české věznice, ale i z jiných zařízení.

Zdroj: Deník/Milan Kilián

Soud umožnil únos syna, zoufá si žena, která je pod policejní ochranou

V lednu jsme přinesli článek o lékařce z Plzeňska, která nesměla s kamarádkou na večeři, s malým synem měla zakázáno navštívit divadlo, kino, o vánočních svátcích se nemohli ani podívat na trhy, chlapec nemohl jít bez matky ani na pískoviště. Důvodem přísných opatření byla policejní ochrana, pod kterou se žena v té době nacházela.

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník