Do zítřka si můžete prohlédnout výstavu, kterou ve svých prostorách hostí univerzitní knihovna. Uvidíte na ní fotografie připomínající práci organizace v Čečensku, Afghánistánu, Bělorusku nebo Barmě. Záběry také přibližují pomoc při povodních nebo zakládání první školky v Africe.

Hlavní program však připravila plzeňská pobočka, jež byla založena v roce 2005 a ročně pomůže stovkám lidí, na příští pondělí. V Moving Station na Jižním Předměstí je připravena od 15 hodin otevřená galerie Zažít tíseň. „Přichystali jsme několik stanovišť, na nichž zájemce seznámíme s oblastmi, kterým se věnujeme. Je to například vzdělávání nebo problém dluhů. Upozorníme na některé kauzy jako třeba na praktiky krajské záchytky nebo na situaci v dopravních podnicích, kde za jízdu načerno dokonce dluží děti,“ uvedl tiskový mluvčí plzeňské pobočky Dalibor Hapl.

Návštěvníci se mohou těšit na projekci dokumentárního filmu Epicentrum, připomínající začátky organizace. Pozvání do krajské metropole přijal ředitel společnosti Šimon Pánek, jeden z nejznámějších studentských vůdců sametové revoluce, člen Občanského fóra, jenž patřil do týmu Václava Havla. Diskuze začíná v 17.30. Program ukončí ve 20 hodin koncert skupiny Pan Sysel a další.

Na oslavu navazuje projekce dokumentárních snímků festivalu Jeden svět. Od 4. října budou uvedeny čtyři. „Protože se blíží volby, chceme znovu uvést film Zlatý úsvit jak to vidím já, pojednávající o vzestupu řeckých neonacistů,“ doplnil Hapl. V repertoáru jsou dokumenty Ohrožená semínka (o dopadech genetické modifikace v zemědělství), Íránský rave (přibližující subkulturu v zemi tvrdé cenzury) a Gayby baby (o LGBT komunitě).