Většina socialistů v Plzeňském kraji hlasovala ve stranickém referendu proti vstupu ČSSD do vlády společně s ANO. ČSSD v kraji se tak vydala proti celostátnímu proudu, protože pro vstup hlasovalo v celé republice 58,5 % členů strany.

„Na Tachovsku se ozvalo proti vstupu 74 % členů a to při 55% účasti v hlasování,“ potvrdil předseda okresní ČSSD v Tachově Václav Votava. Nad celostátním rozhodnutím jít do menšinové vlády s ANO nejásá, ale respektuje ho. „Nic dobrého nám to nepřinese. Jako ČSSD jsme měli premiéra a výsledky, ale kdo to u voličů nakonec prodal? Andrej Babiš. Získal 30 % a my 7 %,“ poznamenal Votava s tím, že má jako někdejší předseda rozpočtového výboru sněmovny osobní zkušenost. Zmínil i názory, které mu tlumočí občani. „Zda nám to za ty funkce stojí a že jsme za ně vyměnili důstojnost. To když slyším, hodně mě to mrzí,“ prohlásil Votava.

Podobně mluví i předseda plzeňské ČSSD a primátor Martin Zrzavecký. Potvrdil, že organizace v Plzni (až na výjimky, například Bolevec) hlasovaly proti. „Na výsledky celostátního hlasování slýchám různé názory. Někteří starší voliči jsou pro vstup do vlády, jiní říkají, že to bude naše smrt,“ řekl Zrzavecký. Poznamenal, že problém se může dotknout i říjnových komunálních voleb. „I když si pojedeme svá lokální témata, nevyhneme se tomu, že celostátní politika ovlivňuje velká města jako Plzeň,“ dodal Zrzavecký.

Na Anglickém nábřeží se začalo se stavbou náplavky
Na břehu Radbuzy se bagruje. Začala tu růst náplavka