„Nejde vše svalovat pouze na čelní představitele ODS. Daleko větší chyba nastala na úrovni vedení v Plzni a v Plzeňském kraji. Volební kampaň byla naprosto šokující, nevýrazná a nicneříkající. Byla výsledkem vnitřní ubohosti a bezradnosti současného vedení v Plzni i regionu a mohla svádět k tomu, že ODS nemá co nabídnout,“ argumentuje Štillip. Je přesvědčen, že v regionu je ale mnoho výrazných, zkušených a poctivých pracovitých členů ODS, kteří se chtěji zapojit do práce ODS, ale kvůli poměrům v regionu to neučinili nebo jim to ani nebylo umožněno. „Nelze tolerovat Vaše další působení v čele ODS v Plzni. Musíme se oprostit od nálepky, že jsme strana, která přeje jen bohatým,“ argumentuje Štillip.

Tvrdí, že mluví jménem „mnoha lidí z mnoha sdružení“. Všichni prý chtějí otevřít diskusi o dalším směřování plzeňské ODS. Sám má tip, kdo by mohl po Levorovi stranu vést, zveřejnit ho ale odmítá. „To není zatím na pořadu dne, ve straně se pod Leverovým vedením přestává diskutovat a to je třeba zěnit v první řadě,“ podotkl Štillip.

Miroslav Levora potvrdil, že jeho dopis už obdržel. „Nad argumenty je samozřejmě dobré se zamyslet, moje rozhodování o tom, zda zůstat v čele plzeňské ODS to ale neovlivní,“ podotkl Levora. Potvrdil, že rozhodnutí opustit funkci šéfa oblasti od prohraných voleb sám zvažuje.

Dnes v podvečer začíná v Plzni oblastní sněm ODS a právě tam by mohl rezignaci oznámit. Na sněm jsou ohlášeni jako hosté také pražský primátor Pavel Bém a ministr Petr Gandalovič. Ti si přijíždějí pro podporu před kongresem ODS , kde se bude rozhodovat o novém šéfovi celé ODS. Gandalovič na sněmu bude zastupovat současného premiéra a šéfa strany Mirka Topolánka.

Celé znění dopisu:

Otevřený dopis Miroslavu Levorovi od Petra Štillipa

Otevřený dopis Miroslavu Levorovi od Petra Štillipa