„Stála mezi kontejnery, telefonními budkami a různým vyhozeným harampádím. Když jel někdo autem od Škodovky, nemohl ji vidět,“ říká podnikatel František Suchomel. Dodává, že strážníci nechávali auta odtahovat zcela nekompromisně. „Odtáhli auto dokonce i mamince, která tu byla s dítětem u lékaře. Mohli jí dát třeba jen pokutu, ale oni jí auto odtáhli a ona se ani neměla jak dostat domů,“ popsal Suchomel.

Podle Petra Balouna, vedoucího odboru dopravy a životního prostředí ÚMO Plzeň 3, ale byla značka umístěna správně. „Pokud řidiči přijížděli ve směru od Klatovské třídy, museli ji vidět. Pokud přijížděli od Skrétovy ulice a přejeli na druhou stranu Plachého ulice, aby zaparkovali, potom značku možná neviděli, ale správně něco takového vůbec nesmějí udělat. Vozidlo totiž smí parkovat pouze ve směru jízdy. Tudíž se tito motoristé dopustili přestupku,“ řekl Baloun.

Podotkl, že podobné problémy jsou při čistění ulic ve městě na denním pořádku. „Značky vždy umisťujeme týden před plánovaným čistěním ulice. Stejně se nám ale stává, že v místě zůstanou zaparkovaná auta,“ vysvětluje Baloun.

Jeden z nejhorších případů se podle jeho slov stal zrovna nedávno, když se měla čistit Plachého ulice v úseku od Klatovské třídy po ulici Kardinála Berana. Tehdy tam zůstalo zaparkováno snad dvacet vozidel. „Čištění jsme kvůli tomu museli úplně zrušit. Dvě tři auta je možné nechat odtáhnout, ale dvacet? To by se musela odtahovka točit snad celý den,“ říká Baloun s tím, že obvod zvažuje, že právě kvůli těmto potížím čistění ulic zruší.