Takových míst, kam budou pracovníci Čisté Plzně vyrážet, jsou vytipovány zhruba dvě desítky. U těchto lokalit zvýší svůj dohled také městští strážníci.

„Pro město a Plzeňany je tato nová služba velkou změnou. Ze sociálních sítí vím, jak občanům vadí nepořádek kolem sběrných nádob. Očekáváme, že s pravidelným doúklidem se situace zlepší, a že některé lidi motivujeme ke změně chování. Ty, kteří nebudou pořádek dodržovat, chceme důsledně postihovat. Domnívám se, že toto je maximum, co se dá ze strany města udělat,“ řekl Pavel Bosák, technický náměstek primátora.

Podle společnosti Čistá Plzeň je nejhorší situace v Blatenské ulici, Bolzanově, Božkovské, Guldenerově, Hálkově, na Husově náměstí, v ulici Hřímalého, Jablonského, v Kovářské ulici, v Majerově a Mánesově ulici, na Mikulášském náměstí, na náměstí T. G. Masaryka, v Petákově ulici, v Rubešově, v Rybářské a Úslavské ulici.

Demolice drážních domků v  Plzni nad Jateční ulicí
Nechvalně proslulé drážní domky jdou k zemi. Bezdomovci odešli

„Problém je, že někteří občané stále častěji využívají kontejnery a prostory kolem nich v rozporu s vyhláškou. Do kontejnerů vyhazují odpad, který tam nepatří, tím se nádoby přeplní a menší odpadky snadno vypadnou ven. Pro část lidí není ani problém vedle odložit třeba starý nábytek, elektrospotřebiče, přestože je mohou odevzdat zdarma na kterýkoliv sběrný dvůr,“ popsal Jan Šneberk, technický náměstek Čisté Plzně s tím, že pracovníci Čisté Plzně budou na inkriminovaná místa vyrážet každý den.