K uvedené sumě musí plzeňské biskupství jako zřizovatel přidat deset procent. „Nějakou dobu před námi v budově sídlila plzeňská univerzita, ještě předtím tady fungovala základní škola, takže zázemí laboratoří je staré a nevyhovující. Prostory se zrekonstruují, kromě elektřiny, vody a odpadů, které se musí nově udělat, koupíme i nábytek a přístroje,“ upřesnil ředitel Daniel Petříček.

Díky projektu se zlepší podmínky také v učebně cizích jazyků, v každé třídě bude přístup na internet. Gymnázium rovněž nakoupí interaktivní tabule a počítače pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. „Studenti si notebooky odnesou a na úkolech budou pracovat doma,“ uvedl.

Kromě toho se stane objekt bezbariérovým, ve vnitrobloku totiž bude fungovat výtah. Zařízení propojí všechna patra a umožní hendikepovaným dostat se do všech tří budov školního komplexu. Dříve měli postižení k dispozici schodolez. „Výtah občas využijí i studenti, kteří chodí kvůli úrazům o berlích, nebo někteří zaměstnanci, již mají problémy třeba s koleny,“ sdělil Petříček. Plánuje se i bezbariérová toaleta.

Církevní gymnázium patří v krajské metropoli k nejžádanějším školám. Minulý rok sem poslalo přihlášku rekordních 262 uchazečů. Do primy škola přijala 60 nováčků. Velký zájem vedení instituce těší, na druhou stranu musí řešit problémy s prostory. „Potřebovali bychom na půdě vytvořit ateliér pro výtvarnou výchovu, což by nám umožnilo mít pěknou učebnu pro kmenovou třídu,“ vysvětlil ředitel. Rozšíření stávajícího zázemí by pomohlo i tělocvikářům. Na půdu by se nastěhovala též školní knihovna, vznikla by zde studovna a dvě další učebny. Petříček o dotaci v minulosti žádal, ovšem všechny projekty byly zastaveny a nikdo z žadatelů se finanční podpory nedočkal.