„Zmateného zakrslého králíka chytali strážníci v sobotu v ulici Kardinála Berana, kde pobíhal mezi zaparkovanými auty. Skončil samozřejmě u nás a my hledáme majitele,“ říká šéf záchranné stanice živočichů Karel Makoň.

Ještě zajímavější byl podle jeho slov odchyt samce kozy domácí, který se proháněl na sportovním stadionu v Radčické ulici u Kalikovského mlýna. Zvíře opět odchytili strážníci z odchytové služby městské policie.

„Opět tak dlouho jezdili po Plzni a snažili se zvíře umístit, až skončilo tradičně na záchranné stanici pro volně žijící živočichy,“ říká Makoň.

Stanice se v těchto případech stará o zvířata v rámci nadstandardního servisu.

„Zabýváme se jen volně žijícími živočichy. K tomuto účelu jsme vybaveni. Pro podobný nadstandardní servis, tedy ten pro domácí zvířata, však nemáme vyhovující chovatelské zázemí, lidi ani peníze. To, že se staráme i o tato zvířata, je zcela mimořádné a děláme to převážně z lásky ke zvířatům,“ dodává Makoň s tím, že by stanice mohla tato zvířata klidně odmítnout z karanténních důvodů, stejně jako to dělá například zoologická zahrada.

Šéf záchranné stanice také proto uvažuje o jejím rozšíření. „Podobných případů jsou ročně destíky. Devadesát devět procent těchto zvířat končí samozřejmě u nás na stanici,“ dodal.