Bon appétit, Plzeňané. Je libo ochutnat pověstné palačinky nebo další lahůdky francouzské kuchyně? Plzeň hostí 25. ročník frankofonního festivalu Bonjour a jídlo ze země galského kohouta šlo o víkendu na dračku.

V DEPO2015 zase mohli gurmáni ochutnávat speciality chorvatské kuchyně.

V sobotu to v prostorách Moving Station na Jižním Předměstí vonělo palačinkami nebo typickými francouzskými koláči, k ochutnání bylo francouzské víno a od rána zde proudily desítky lidí.

„Nejoblíbenější jsou u nás tarty. Mají křupavý základ, na tom krém, jahody, pistácie nebo borůvky a maliny,“ řekla Anna Kučerová z francouzského baru Le Frenchie v Plzni, který na trhu hned u vchodu nabízel svoje podomácku vyráběné dobroty.

„V nabídce máme i slané,“ dodala. Gurmán si mohl vybrat z houbového, dýňového s kozím sýrem nebo rajčatového francouzského koláče. Někteří jedli na místě, jiní si brali s sebou.

Zkrátka nepřišli ani návštěvníci, kteří se včera rozhodli vydat na festival Seafood & Prosecco do prostor depa. Atmosféru jako u Jadranu vytvářely výborné ryby na grilu nebo tuňák, pro labužníky byly servírovány mušle na víně, kalamáry nebo rybí polévka. „Nejvíce mi chutnala výborná francouzská rybí polévka. Vyzkoušela jsem i krevety,“ řekla Jana Dvořáková z Plzně.