S první etapou stavby vodovodu se ale letos konečně začalo a řad se už k obyvatelům této části obce blíží.

„V rámci této etapy vznikne vodovodní řad od základní školy až dolů k řece. Druhá etapa bude protlak pod řekou k hostinci U Žáby, třetí etapa zbytek Dolejšáku," vysvětluje chrástecký starosta Ladislav Bohuslav.

Stavbaři se do práce pustili začátkem října, do konce roku musí být hotovi i z toho důvodu, že obec na vodu dostala dotaci od Krajského úřadu a tu je třeba proinvestovat ještě letos. „První etapa vyjde zhruba na 2,3 milionu korun, dotaci jsme dostali milionovou," dodává starosta.

Zároveň s tím však obec požádala o grant na rekonstrukci komunikace, která se Dolejšákem táhne. „Až bude vodovod hotový a budou hotové také přípojky, dojde na ni také," slibuje Bohuslav.

Dalo by se říci, že stavba vodovodu naváže na jiné práce, které v Chrástu právě teď končí – na rekonstrukci zdravotního střediska, jehož zateplená fasáda je teď ještě schovaná za lešením. Ve zrekonstruovaném objektu budou Chrástečtí testovat novinku. „Středisko bude vytápět průtokové čerpadlo, první v obci. Pokud se osvědčí, do budoucna bychom jím mohli začít vytápět třeba základní školu," tvrdí Bohuslav.

Co se týče příštího roku, bude prý pro Chrást stěžejní rekonstrukce rybníku.