Přestože oba tvrdí, že sázka ještě není ukončena, je téměř jisté, že hejtman prohrál. Výhru - malé pivo tak Šimánek dostane.

„Mám dole tak 19 kilo. Teď jsem se radši vůbec nevážil, o Vánocích jsem totiž zase hřešil. Ale kdo ne?“ ptá se první muž kraje. Sám také přesně ví, v čem je chyba - stravuje se nepravidelně. Přes den téměř nejí, první jídlo si prý dá často až v osm večer. „Dělám to nejhorší, co můžu. Nadávám si, ale stejně to nepomůže.“

Před rokem se také rozhodl hubnutí podpořit tzv. nordic walkingem. S holemi vyrážel do lesa a chodil, z toho už ale sešlo - kvůli zranění. „Špatně jsem šlápl a kotník, zhuntovaný z fotbalu, který jsem hrával před dvaceti lety a padesáti kily, nevydržel,“ vzpomíná hejtman. Bolesti ho prý provázejí dodnes a do lesa si tak už znovu netroufá. „Takže chodím jen mezi baráky. A navíc hodně málo,“ přiznává.

Dnes má dole téměř dvacet kilogramů a dalších třicet v plánu. „Už mě nebaví nosit ta kila navíc. V lednu se rozhodnu, jestli budu pokračovat sám, zapojím trenéra nebo budu hubnutí řešit operativně - balonkem či bandáží,“ říká Chovanec. Není ale jediným představitelem kraje, který se rozhodl zhubnout.

Do boje s váhou se pustil i hejtmanův náměstek Ivo Grüner, za tři měsíce shodil šestnáct kilogramů. „Přibral jsem kvůli zranění kolena a nedostatku pohybu,“ tvrdí Grüner, kterému prý pomohla dělená strava. „A sladké teď nejím vůbec,“ dodal náměstek s tím, že jeho plán je dostat se těsně nad hranici sta kilogramů. „Takže ještě osm kilo dolů.“

Milan Chovanec už dříve přiznal, že má s hubnutím bohaté zkušenosti. „Za svůj život jsem přibral a zhubl už asi čtyři sta kilo,“ vypočetl hejtman, nejvíc se prý na jeho váze ´podepsala´ svatba a narození syna. „Manželka vždycky říká, že když byla těhotná, já byl taky. Jenže ona svých pětadvacet kilo navíc shodila, já ne,“ doplnil.

Zkušenost s úbytkem váhy má také primátor Martin Baxa nebo exprimátor a nynější šéf karlovarského Ředitelství silnic a dálnic Pavel Rödl.