Náměstí 1. máje v obci Chotěšov dostává v těchto dnech nový kabát. Náklady na stavbu jsou zhruba 7,1 milionu korun, 3,6 milionu korun získá obec formou dotace ze Společného regionálního operačního programu. „Tato dotace se vztahuje na rekonstrukci všech komunikací v okolí centra náměstí,“ uvedla starostka Chotěšova Jaroslava Mathesová. Součástí projektu je také výstavba zhruba čtyřiceti parkovacích stání, obnova zeleně, oprava autobusových zastávek či veřejného osvětlení. To však již musí financovat obec z vlastního rozpočtu.

„Nově veřejné osvětlení je budováno současně se stavbou komunikací. Projekt zahrnuje osvětlení náměstí, včetně protější strany za státní silnicí. Bude osazeno celkem čtyřiatřicet svítidel na nově postavených sloupech. Jenom to nás přijde zhruba na 1,2 milionu korun,“ dodala starostka.

Stavba by měla být z větší části dokončena za pár dní, na konci června. „Navazující autobusové zastávky a chodník směrem k prodejně SPAR, které nebyly zahrnuty do projektu úprav náměstí a nejsou součástí uzavřené smlouvy, by měly být hotové v září,“ doplnila Mathesová. Občané jsou za rekonstrukci náměstí 1. máje vděční. „Já vždycky říkám, že každé náměstí je vizitkou obce, takže je dobře, že ho v Chotěšově budeme mít taky pěkné,“ řekl nám před prodejnou SPAR místní důchodce.