Neutěšený stav panoval i u některých budov, které patří městu. „Když jsem šel kolem Západočeského muzea, musel jsem dávat velký pozor, abych neuklouzl, je tam hrozná čvachtanice,“ říká Jan Říha.

Podobně tomu bylo třeba před Galerií Jiřího Trnky.

„Hned v neděli vyjela do ulic téměř všechna technika, kterou mají k dispozici firmy, které pro nás úklid zajišťují. Konkrétně u muzea byl ten problém, že pracovníci chodník posypali solí, ale pak na to napadl další sníh. Do toho přišel déšť a mráz. Sůl tak nemohla působit,“ uvedl Libor Šorejs, vedoucí oddělení sekretariátu a propagace ÚMO 3.

Podle starosty třetího obvodu Jiřího Strobacha by se měla situace co nejdříve napravit. „Samozřejmě, že se budeme snažit problém co nejrychleji odstranit,“ sdělil Strobach s tím, že žádná z firem, které úklid provádí, situaci nezanedbala. Přestože zledovatělých chodníků byla v plzeňských ulicích řada, záchranná služba vyjížděla pouze ke čtyřem případům pádů na ledovce. „Nejednalo se o nic závažného ani dramatického,“ sdělila mluvčí plzeňské záchranné služby Lenka Ptáčková.

Dneškem počínaje by se měla situace postupně vylepšovat. Podle Ivo Bohmanna z plzeňské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu by nás mělo čekat oblačné počasí s občasnými dešťovými přeháňkami, ve vyšších polohách sněhovými. Ranní teploty se mají pohybovat kolem nuly, přes den by neměly vystoupat výš než ke čtyřem stupňům Celsia. Zároveň však Bohmann upozornil, že ze včerejška namoklé silnice a chodníky mohou ještě hlavně počátkem dne namrzat, takže je na místě i dnes zvýšená opatrnost při chůzi nebo jízdě autem.