První diváci odsud odcházeli nadšení. Mnozí z nich se s 3D kinem setkali poprvé a svorně tvrdili, že už se na další návštěvy moc těší. Stačilo si totiž nasadit speciální brýle a z rozmazaného obrazu na plátně byl rázem silný trojrozměrný zážitek.

„Je to úžasné, jako když vystupují z plátna. Například ta ukázka z vesmíru, hvězdy byly všude kolem nás. Ze začátku, když jsem si vzala brýle, to bylo trochu divné, ale za chvilku si člověk zvykne a je to moc hezké. Určitě sem budu chodit, i když tady nebudu pracovně,“ řekla šatnářka Věra Hodaňová, která je bývalou vedoucí starého kina. To tady přestalo promítat před třemi lety. „Je to báječné. 3D kino jsem viděl prvně a určitě sem přijdu znovu. Z kina se mi nejvíc líbila zvířátka a jinak byli úžasní stepaři,“ svěřil se i zastupitel Dobřan Libor Žďánský.

Kromě promítání ukázek filmů se totiž mohli diváci seznámit i s dalšími možnostmi programu Káčka. Vystoupila tu například stepařská skupina Fourtaps z Plně, zahrála a zazpívala dobřanská základní a umělecká škola, ale nechybělo ani ochotnické divadlo. Do Káčka je také možné přijít se podívat i na přímé přenosy z newyorské Metropolitní opery za cenu 300 korun.

Vstupné na promítání filmů je mnohem levnější. Prozatím se ceny pohybují od 30 do 130 korun. Záleží na tom, o jaký druh filmu jde. Káčko totiž kromě 3D dokáže promítnout i klasické filmy nebo snímky v digitální kvalitě se strhujícím prostorovým zvukem (DCI kvalita).

Vstupenky bude možné koupit buď před promítáním, nebo v předprodeji v informačním centru na náměstí. „Během několika dnů do infocentra nainstalujeme pro tento účel tiskárnu. Zatím prodáváme lístky na divadelní představení Vše o mužích. 10. prosince v něm vystoupí herci Maroš Kramár, Filip Blažek nebo Michal Slaný a je o ně zájem už nyní,“ sdělila ředitelka dobřanského kulturního střediska Simona Sýkorová. Káčko bude nabízet například i koncert U2 také v 3D technologii.

Promítání celovečerního filmu ve 3D za 130 korun by se diváci měli dočkat 27. prosince. „Tyto ceny mi vyhovují, snad se nebudou moc zvyšovat. Na operu bych tedy nešla, ale na filmy budu chodit určitě,“ řekla mladá obyvatelka Dobřan Ivana M.

Z programu Káčka

5. 12.
19:30 Tajemství prstenu 70 Kč

8. 12.
14:00 - 18:00 Den otevřených dveří – promítání filmových ukázek - vstup zdarma
19:00 Kozí příběh - Pověsti staré Prahy 80 Kč

9. 12.
19:00 Nestyda 80 Kč

12. 12.
19:00 Malé oslavy 70 Kč

13. 12.
15:00 Pásmo pohádek ze  Země pohádek⋌ 70 Kč
19:00 Láska za časů cholery (film v DCI kvalitě) 70 Kč

17. 12.
19:00 Venkovský učitel 70 Kč