Z„Když před dvanácti lety napadlo Romana Tvrdíka a Libora Oplta, jen tak u piva, že by nebylo od věci založit v Dobřanech hokejbalový oddíl, ani tyto dva zakladatele ani nikoho jiného by nenapadlo, že po třinácti letech místní hokejbalisté vybojují pro město Dobřany extraligu“, popisuje krátkou historii dobřanských hokejbalistů jejich prezident Josef Hájek.

Hokejbal má v Dobřanech širokou hráčskou základnu. Kromě dvou týmů dospělých město reprezentují i tři mládežnická družstva – dorostenci, mladší a starší žáci. Dorostenci již dvakrát vybojovali mistrovský titul České republiky a řada z nich reprezentovala letos Českou republiku na mistrovství světa v Kanadě, kde skončili na čtvrtém místě. Největší radost nejen trenérům, ale i fanouškům, kterých chodí na zápasy průměrně sto padesát na dospělé a necelých sto na mládež, dělají v poslední době mladší žáci, kteří neokusili hořkost porážky již šest zápasů po sobě a v současné době vedou tabulku.

„Není vůbec jednoduché zajistit organizačně, ale hlavně finančně, chod hokejbalového oddílu. Bez sponzorů, podpory městského úřadu a také bez řady obětavých trenérů, hráčů i funkcionářů, by tento sport dělat nešlo“, říká prezident. „Na druhé straně mám radost, když se družstvům daří. Naším cílem je udržet pro Dobřany extraligu a postupně vychovávat z nadějných žáčků a dorostenců kvalitní extraligové hráče,“ dodává závěrem Josef Hájek.

Město Dobřany se také uchází o některé zápasy mistrovství světa v hokejbalu mužů i žen, které se má uskutečnit v červnu příštího roku. Nejen funkcionáři hokejbalu, ale i radní města podnikli v tomto směru již řadu potřebných kroků.