Po návratu ze školy tu 12letý chlapec našel bezvládné tělo svého 40letého otce. Doběhl pro souseda, který začal muže oživovat. Přitom se ale sám přiotrávil a stejně dopadl i chlapec. Podle slov mluvčí záchranné služby Lenky Ptáčkové se jim udělalo špatně a záchranáři je převezli sanitou do plzeňské fakultní nemocnice. Letecká záchranná služba se zatím marně pokoušela o resuscitaci otce, který nakonec zemřel. Společně s ním byl v domě i pes. „Ten měl podle zpráv od letecké záchranky šanci, že přežije. Ale, jak to dopadlo, je otázkou,“ dodala Ptáčková.

Na místě zasahovali i hasiči. „Uzavřeli přívod plynu, dům odvětrali a přeměřili koncentraci látek v ovzduší,“ sdělila mluvčí krajských hasičů Alena Marešová.

Dům nebyl podle našich informací zamořen přímo unikajícím zemním plynem, ale zplodinami z nedokonalého spalování. „Místo zkoumá plynový technik. Zatím se předpokládá, že na vině mohl být špatný stav komínu, ale není to oficiálně potvrzené,“ řekl dvě hodiny po neštěstí policejní mluvčí Libor Pilař.

Rodina, kterou neštěstí postihlo, nebydlela v Dolní Bělé dlouho. Před několika lety se sem po rekonstrukci domu přistěhovala.