Vážení čtenáři,

právě čtete přílohu, v níž najdete dvacet rozhovorů s lidmi, jimž není lhostejný osud dětí, které pocházejí ze sociálně slabého prostředí, s lidmi, kteří se snaží najít smysluplnou činnost pro mladé muže a ženy, jenž žijí s handicapem, s lidmi, kteří chtějí pro budoucí generace zachránit historickou památku, či s těmi, kdo chtějí dát svým sousedům možnost chodit si pravidelně zasportovat. Ti všichni se snaží udělat něco pro druhé a vy, čtenáři této mimořádné přílohy Plzeňského deníku, máte možnost je podpořit svými hlasy. Na základě vašeho rozhodnutí společnost Plzeňský Prazdroj rozdělí v rámci dárcovského programu PRAZDROJ LIDEM tři miliony korun.

Jako plzeňský rodák mám velkou radost z toho, že firma, pro niž pracuji a která k Plzni už neodmyslitelně patří, pomáhá regionu, v němž působí. K této pomoci se můžete připojit i vy. Novinkou letošního ročníku PRAZDROJ LIDEM je zasílání tak zvaných dárcovských DMS. Díky této zprávě zašlete projektu, který vás zaujal, nejen svůj hlas, ale také jej podpoříte částkou dvaceti sedmi korun.

Luděk Kraus, manažer firemních vztahů a komunikace, Plzeňský Prazdroj, a. s.

Neodmítejte nabízené peníze, budou využity na potřebné věci

Často slýchám, že noviny se zajímají jen o skandály a vůbec negativní věci. Není to pravda. Regionální deník by neobstál, kdyby nedokázal zobrazit celé spektrum života svých čtenářů, to znamená nejen jejich starosti a problémy, ale také úspěchy a radost. Proto si vážím toho, že Plzeňský Prazdroj si už posedmé přizval ke svým dobročinným aktivitám Plzeňský deník.

Pro české žurnalisty je to vzácná příležitost být u toho, když jedna z nejvýznamnějších firem předává prostřednictvím novin svůj finanční dar do ruky lidem, aby sami rozhodli, které projekty na pomoc Plzni a Plzeňanům mají dostat podporu. Spravedlivější forma rozdělování zřejmě neexistuje. Žádná sebedokonalejší porota nedokáže objektivně posoudit, jestli si víc pozornosti zaslouží třeba nevidomí anebo duševně nemocní. Berte, milí čtenáři, tohle sympatické gesto Plzeňského Prazdroje jako svou unikátní šanci zapojit se bez větší námahy do věcí veřejných a svým hlasem ovlivnit život ve městě.

Jan Pertl, šéfredaktor Vydavatelství Vltava-Labe-Press západ

Informace o programu a formách hlasování stahujte ZDE.

Přehled projektů:

(kliknutím se vám otevře pdf soubor s projektem, průměrná velikost souboru je ~500 kB)

13. Mezinárodní folklórní festival CIOFF "Plzeň 2009"

29. Smetanovské dny Plzeň 2009

Divadelní léto pod plzeňským nebem

Domov pokojného stáří stáří sv. Alžběty

Dopolední klub pro mladé lidi s postižením

Festival mladé kultury CIGISTOCK 2009

Kostelík U Ježíška v Plzni, oprava druhé části interiérů

Letní rekondiční tábor pro děti s vadným držením těla

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež PIXLA

Osvětlení venkovního hřiště s umělou trávou pro futsal

Plzeň mluví i rukama

Podpora atletického klubu s vybavením stadionu pro volný čas a sportovní činnost

PRATETA - centrum podpory zaměstnávání lidí se zdravotním postižením

Rekonstrukce sportovně kulturního zařízení

Strašáci vyššího věku

Víceúčelové sportovní hřiště

Vybavení tělocvičny, klubovny a společenského sálu

Záchrana dvou ohrožených bohemikálních starých tisků

Zdravotní rádce

Žijeme s cukrovkou