Musím se zeptat, jak to vlastně je s vaším názvem. Jste Výrov nebo Hadačka?
Je to tak, že Výrově je obecní úřad a Hadačka je jeho část. Oficiální název je tedy obec Výrov, ačkoliv si spousta lidí myslí, že je to jinak. Když nám třeba přijde dopis adresovaný Obecnímu úřadu Hadačka, posílám ho obratem zpátky jako zmatečný.

Co se tedy v obci Výrov právě děje? Na co se chystáte?
Právě pracujeme na plánu rozvoje obce, což je vlastně výhled až do roku 2015. Díky tomu například víme, že se u nás bude stavět ve třech rozvojových zónách. Ve výhledu jsou ale i další akce. Počítá se s odpočinkovou zónou, která vznikne na kraji obce, kde je nyní požární nádrž, v plánu máme i víceúčelové hřiště.

Dobrá, to jsou spíše plány do budoucna. Co připravujete pro letošní rok?
Rekonstruujeme hasičskou zbrojnici. Měníme okna, zavádíme do ní plyn, budujeme sociální zařízení a zázemí. Stoprocentně začneme také opravovat naši památku – dřevěnou zvoničku. Podél hlavní silnice bychom také rádi postavili další část chodníku. Je to jedna z mála možností, jak můžeme naše obyvatele ochránit před dopravou.

Dopravou myslíte silnici I/27, která prochází Hadačkou. Proč na ní třeba není přechod pro chodce?
Několikrát jsme se o jeho stavbu pokoušeli, ale vyšla by velice draho. Nejde jen nakreslit zebru, ale je třeba spousta stavebních úprav. Snížení obrubníků, ostrůvky uprostřed silnice a podobně.

Jaká opatření jste tedy mohli udělat?
Kromě chodníku, který už je hotový, jsme k silnici nechali nainstalovat také měřiče rychlosti. Musím říci, že jsou účinné. Tedy alespoň na slušné řidiče – ti zpomalí, když vidí, kolik jedou.

Zmínil jste se také o výstavbě, pro niž máte v obci připravené tři zóny…
Počítáme s tím, že v nich vzniknou rodinné domky. Nechceme tady stavět žádné bytové domy ani satelity. Můj názor je, že by naše obec měla pořád zůstat typickou vesnicí.