„Měli jsme dnes raději zůstat doma. Je tu hrozný provoz a semafory nesvítí. Dopravu by tady měli řídit policisté,“ stýskala si nešťastná řidička fabie, která se tu dopoledne srazila se starší škodovkou. I její řidička byla přinejmenším rozladěná. „Myslela jsem, že paní zůstane stát ale ona jela dál. Stalo se to proto, že nejdou semafory,“ vysvětlovala.

To, že semafory nefungují, způsobila další 41letá motoristka včera brzy ráno. „Zřejmě se nevěnovala řízení a s vozem Toyota Yaris narazila do sloupu semaforu. Celková škoda na vozidle i sloupu se vyšplhala na 50 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Martina Hábrová. Na stejné křižovatce havarovala před polednem ještě Škoda Fabia se Škodou Felicia Pick up. Při žádné z nehod nebyl nikdo zraněn. Policisté se do řízení dopravy na „šílené“ křižovatce nehrnuli. „Už tu několikrát projeli, ale ani nezastavili,“ postěžovala si účastnice dopolední nehody. Strážci zákona v podobných případech zasahují, až když se tvoří kolony, nebo když se stane vážnější nehoda.

Podle Ondřeje Vohradského ze Správy veřejného statku města Plzně začala oprava zničeného sloupu již včera. Protože ale musí beton zatvrdnout, budou semafory zprovozněny v pondělí.