Myšlenku nazvat Nové divadlo v Plzni po slavném zpěvákovi a plzeňském rodákovi Karlu Gottovi vyjádřil Michal Chalupný z plzeňské ČSSD poprvé ve středu na jedné ze sociálních sítí. Pozitivní vlna reakcí jej přiměla projednat návrh na mimořádném zasedání strany. To se uskuteční v pondělí.

„Je to můj soukromý nápad. Z pondělní diskuze může samozřejmě vzejít i jiný objekt, který bychom chtěli po slavném Mistru pojmenovat,“ řekl včera Deníku Chalupný.

I když Gott divadelním hercem nebyl, není v Plzni podle bývalého starosty čtvrtého městského obvodu Chalupného žádná hudební hala, která by mohla jeho jméno nést. „Nápad, jenž jsem zveřejnil na facebooku, měl přes 80 procent kladných ohlasů. V současnosti jsme tlačeni termínem příštího zastupitelstva, na kterém už bychom návrh rádi vznesli,“ doplnil.

Pro Martina Otavu, ředitele Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni, by bylo vhodnější, aby se divadlo pojmenovalo po slavném plzeňském divadelníkovi, než po pěvecké legendě. „Rozhodnout o tom musí město, ale já se k nápadu nepřikláním. Gotta osobně miluji, ale byl bych raději, kdyby se nalezl jiný objekt, který by se po něm jmenoval,“ vyjádřil se Otava.

„Karel Gott zemřel v úterý večer, takže teď je určitě předčasné o tomto přemýšlet. Návrh pana Chalupného rozhodně nebude jediným, takže nyní určitě vyčkáme, až se uskuteční pohřeb, a poté se rozhodneme,“ konstatoval primátor Plzně Martin Baxa.