Návrh počítá především s množstvím zeleně, novým parkem, odpočinkovými místy nebo s vybudováním rybníčku. Na parkovišti by mohlo také vyrůst společenské centrum s víceúčelovou plochou pro pořádání kulturních akcí. Od něj by měla vést cyklostezka do Plzně na Skvrňany.

„Pořádné komunikace by se měly udělat dříve, centrum až pak. V parčíku, který tu už máme, stejně nikdo moc nevysedává – jen občas výrostci s cigaretou. Chodníky chybí ve staré i v nové zástavbě, která vzniká směrem na Křimice,“ řekla obyvatelka obce, jejíž jméno redakce zná.

„Cesty jsou rozbité nebo jen prašné, vlastně je to mnohdy jen uježděné bahno. A takové komunikace jsou i mezi zástavbou starou nějakých třicet čtyřicet let,“ potvrdila další z Vejprnických Iveta Hovorková s tím, že i ona by chtěla v obci raději nové cesty.

Někteří obyvatelé Vejprnic navíc nevidí důvod, proč by se měl stavět nový kulturní dům, když v minulosti obec už jeden prodala.

Podle místostarosty Pavla Karpíška se na cesty určitě dostane. „Bylo tady více komunikací ve špatném stavu. Některé jsme už opravili a na další se chystáme, hned to nebude. Víme, že jsou pro lidi důležité, ale ostatní aktivity kvůli nim také vypustit nemůžeme.

K možné výstavbě kulturního zařízení místostarosta Karpíšek dodává, že v lidovém domě, který obec před lety prodala, teď v bytech bydlí několik rodin. „Dům byl starý a potřeboval rekonstrukci. Tu jsme si ale v té době neomohli dovolit, takž jsme se rozhodli pro prodej,“ uvedl.

Článek ve zpravodaji byl podle něho především podnětem k diskuzi. „Jasně jsme v něm napsali, že jde pouze o studii a budeme rádi, když se k ní vyjádří co nejvíce občanů. Zdaleka není nic rozhodnuto ani schváleno, jen jsme využili možnost nechat si návrh zpracovat od odborníka. Byli bychom ale radši, kdyby lidé s tím, co je zajímá a trápí, chodili rovnou na obecní úřad,“ dodal Karpíšek.