Cesta autem z Lochotína do centra Plzně a naopak je i za běžných okolností očistec. Kvůli kolonám na Karlovarské to trvá hlavně ráno 
a odpoledne i desítky minut. Teď, když je k tomu částečná uzavírka silnice v křižovatce ulic Karlovarská a Lidická, řidičům trvá cesta ještě déle. Vozidla musí po objízdné trase kvůli rekonstrukci tramvajové trati, která podle Jaroslava Vejpravy z krajského úřadu potrvá do 7. listopadu.

Od čtvrtka je už sice otevřený jeden jízdní pruh, kterým se šoféři dostanou k odbočce na Vinice a po Karlovarské mohou pokračovat až na Košutku. Do té doby byl provoz z centra veden ulicí Lidickou a dále alejí Svobody 
a Studentskou.

Jenomže zároveň od čtvrtka musí lidé z Bolevce alejí Svobody a U Družby odbočí vlevo na Karlovarskou třídu, po níž se dostanou do středu města. „Ještě ve středu se dalo projet Lidickou ulicí až na Karlovarskou. Ve čtvrtek ráno mě ale překvapilo, že nemohu pokračovat po Lidické, ale musím odbočit do aleje Svobody, abych se dostal na Karlovarskou. Cesta se mi tím pádem prodloužila o několik minut," zlobil se řidič Milan.

Proč to všechno? Dlážděný povrch v křižovatce ulic Karlovarská a Lidická bude nahrazen živičným, který má delší životnost.

Auta z Bolevce se dostávají objížďkou do centra. Potíže u Jižního

Stále neprůjezdná je také Borská ulice od Klatovské po Němejcovu ulici. Podle Davida Malána z magistrátního odboru investic se momentálně připravuje pokládka chodníku mezi Klatovskou a Hřímalého ulicí. „V polovině listopadu budeme dělat asfalt vozovky a pak dopravní značení. V plánu je dláždění parkovacích stání a autobusové zastávky," informoval Malán.

Rekonstrukce Borské by mohla finišovat na konci listopadu. „Pak přejde do předčasného užívání kvůli čtrnáctidennímu měření hluku potřebnému kvůli kolaudaci," popsal Malán.

Výsledkem rekonstrukce Borské ulice je její zásadní rozšíření. Ulici, která navazuje za křižovatkou Belánka na čtyřproudou komunikaci 
U Trati, přibudou dva další jízdní pruhy. Za sebou má už výměnu inženýrských sítí včetně přeložek vodovodu 
a kanalizace. Rekonstrukce Borské vyjde na zhruba 50 milionů korun.