12.skupina armád – síly VII.sboru se přeskupovaly, doplňovaly a prováděli pouze omezené útoky kzlepšení své frontové linie ze které zahájí koordinovanou ofenzívu. 16.pluk od 1.pěší divize postupoval zHennefu jihovýchodním směrem a jeho cestu čistily letouny taktického letectva. 104.pěší, bez 413.pluku, postupovala východně od Rýna a uvolnila 414.pluk ke 3.obrněné divizi. III.sbor – mezi 22.00 a 24.00 začaly překračovat řeku Wied pluky 9.a 99.pěší. 18.jízdní průzkumná squadrona se soustředila nedaleko Ariendorfu. 7.obrněná se připravovala kpřekročení Rýna. V.sbor – prapory 38.pluku od 2.pěší atankové oddíly bojového uskupení B od 9.obrněné čistily prostor mezi řekami Rýn a Wied. 38.pluk vsoučinnosti sjednotkami 99.pěší obsadil Datzeroth, Segendorf a Rodenbach a několik dalších vesnic vtéto oblasti, bojové uskupení B překročilo řeku Wied a po rychlém útoku překonalo silnou obranu vNeuwiedu. Velitel bojového uskupení B, brigádní generál William Hoge, převzal velení 4.obrněné divize a jeho místo zaujal plukovník Harry W.Johnson. VBad Hönningenu byl dán do provozu další kolejový most přes Rýn pro těžkou techniku ( Class 40 Treadway bridge ).

3.armáda – síly XII.sboru stály nyní na Rýně a připravovaly se k jeho překročení. 90.pěší divize – prapory 358.a 359.pluku vtrhly do Mainzu a rychle překonaly tamní obranu a 357.pluk čistil Weisenau. 2.jízdní mechanizovaná skupina provedla severozápadně od Mainzu klamný útok k překročení řeky a poté převzala zónu 358.pluku ve městě. Ve 22.00 začaly úderné roty 1.a 3.praporu 11.pluku od 5.pěší divize v Niersteinu a Oppenheimu překračovat řeku Rýn. K jejímu překonání připravil 204.ženijní prapor 500 útočných člunů. Do svítání překonal řeku i další pluk 5.pěší a po poledni další. K vybudování mostů, sjezdů pro obojživelná vozidla, vybudování přístavišť pro těžké vory na přepravu tanků a vyloďovací plavidla LCVP ( Landing Craft, Vehicle and Personal ) námořní jednotky Naval Unit 2, která byla připojena ke 3.armádě, bylo nasazeno asi 7 500 ženistů. 11.obrněná kompletně dokončila vyčištění svého úseku. 89.pěší se připravovala k překročení Rýna v úseku předmostí vybudovaném 5.pěší divizí . XX.sbor – taktická skupina „Cheadle“ ( brigádní generál Henry B.Cheadle, zástupce velitele 94.pěší ), složená s 376.pluku 94.pěší a bojového uskupení A od 12.obrněné, útočila na Ludwigshafen a prorazila přes Friesenheim, Mundenheim a Rheingönheim k městu. Tankové kolony 12.obrněné se snažily dorazit ke stále stojícím mostům přes Rýn u Speyeru a Germersheimu. Bojové uskupení R dobylo Böehl, Iggelheim a Hassloch, uskupení B se přesunulo do Mutterstadtu a spolu s 92.jízdní průzkumnou squadronou zahájilo útok na Speyer. 10.obrněná obsadila Landau. 26.pěší divize se soustřeďovala v okolí Alzey a připravovala se k nasazení v úseku XII.sboru.

6.skupina armád – XXI.sbor převzal velení nad 71.a 100.pěší v oblasti Bitche. XV.sbor – síly 3.a 45.pěší postupovaly k Rýnu a vydaly rozkaz průzkumným jednotkám k vyhledání příhodných míst k překročení Rýna. 6.obrněná se přesunula do oblasti soustředění. VI.sbor – 42.pěší prošla přes opuštěné obranné linie na Západním valu a bez potíží vstoupila do Dahnu. Taktická skupina od 103.pěší postoupila ke Klingenmünsteru a navázala kontakt s jednotkami 3.armády, které čistily Silz. 36.pěší při postupu na Dörrenbach zničila množství německých pevnůstek a zastavila se v Bergzabernu. 14.obrněná dokončila obsazení Steinfeldu. Taktická skupina „Monsabert“ mírně postoupila v lese Bien Wald. Silnice po kterých ustupovaly německé jednotky byly zablokované a tak se nepřátelské kolony stávaly snadným terčem stíhacích bombardérů amerického taktického letectva.