Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cesta Američanů z Normandie až do Plzně

20. března 1945

20.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv

12.skupina armád – VII.sbor – prapory 311.pluku od 78.pěší postoupily ke Geislaru. 1.pěší divize – 16.pluk obsadil Stieldorferhohn a Oberpleis, 18.pluk dobyl Berghausen a Bennerscheid a dominantní výšiny ležící blízko těchto vesnic a 26.pluk přeťal hlavní silnici Eudenbach – Buchholz a postoupil do blízkosti letiště. Bojová skupina „Howze“ od 3.obrněné byla připojena k1.pěší a začala přebírat zónu 16.pluku. 4.jízdní mechanizovaná skupina se přesunula jižně a zaujala obranné pozice podél Rýna voblasti Bonnu. III.sbor – 394.pluk od 99.pěší provedl omezený útok ke zlepšení svého postavení.

3.armáda – 42.jízdní průzkumná squadrona překročila v Bretzenheimu řeku Nahe a postoupila na sever k okraji Bingenu. 90.pěší divize rychle postupovala směrem na Mainz a dosáhla Wackernheim, Klein Winternheim, Mommenheim a Selzen. 5.pěší překročila řeku Nahe a postupovala k Oppenheimu. 11.pluk dosáhl linie Gau Odernheim – Spiesheim – Wörrstadt. Přední oddíly 4.obrněné prorazily ve Wormsu k Rýnu a zablokovaly přístupové cesty do města. 11.obrněná divize pokračovala v rychlém postupu směrem k Rýnu a bojové uskupení B bylo nyní asi čtyři kilometry před řekou. 89.pěší překročila řeku Nahe, následovala 11.obrněnou a čistila prostor za postupujícími tanky. XX.sbor – 94.pěší postoupila asi o čtyřicet kilometrů a 2.prapor 302.pluku, v čele útoku, dosáhl Dirmsteinu. Bojové uskupení R od 12.obrněné postoupilo do oblasti Grünstadtu, taktická skupina „Norton“ od uskupení B dorazila v noci z 20.na 21.března severně od Mannheimu k řece Rýn a taktická skupina „Field“ se přesunula do oblasti Freinsheimu. 317.pluk od 80.pěší se zastavil v Enkenbachu a Mehlingenu, severovýchodně od Kaiserslauternu, který 10.obrněná obešla ze severu a jihu a postupovala k linii Mehlingen – Enkenbach – Hochspeyer. 26.pěší prováděla vyčišťovací akce kolem Ottweileru. 65.pěší postupovala do oblasti Kirschhof – Dilsburg. 3.jízdní mechanizovaná skupina se přesunula z Trevíru do Saarlouis, aby se připojila k 65.pěší a převzala ochranu jižního křídla sboru.

6.skupina armád – 7.armáda – XXI.sbor – jednotky 70.pěší divize obsadily bez odporu Saarbrücken a navázaly kontakt s oddíly XX.sboru 3.armády. 63.pěší dokončila úspěšné proražení Západního valu. 254.pluk postoupil k Oberwürzbachu, 255.pluk prorazil skrz Západní val v Hasselu a St. Ingbertu. K vyčištění oblasti Neukirchenu, byla vytvořena taktická skupina „Harris“, složená 3.praporu 254.pluku a podpůrných jednotek. Pluky 45.a 3.pěší prorazily obrannou linií Západního valu. 45.pěší dobyla Homburg a 3.pěší postupovala přes Zweibrücken a zmocnila se neporušeného mostu přes řeku Schwarzbach. 6.obrněná divize, bez bojového uskupení A, prošla přes postavení 3.pěší a rychle postupovala k Rýnu. VI.sbor – postup 103.pěší byl zpomalen silným odporem, ale divizi se podařilo dobýt Niederschlettenbach. Jednotky 36.pěší postoupily do oblasti Dörrenbachu. Bojové uskupení A od 14.obrněné útočilo ve Wissembourgském průsmyku a v Steinfeldu narazilo na hlavní obrannou linii Západního valu. Taktická skupina „Monsabert“ pomalu čistila les Bien Wald. Ke sboru byla přidělena 4.pěší divize, které velel generálmajor Harold W.Blakeley.

20.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Šetření dospělo do konce. Řidič, který srazil dva chlapce, je vinen

METAMORFÓZY. Některá vystavená díla téměř levitují v prostoru DEPO2015.

Výstava Metamorfózy v DEPO2015

Rána hodinu po večerce. Zamykají se cely na noc?

Skupina vězňů vnikla do nezamčené cely, úder poškodil zrak.

Praktici zavřeli své ordinace, pokračují v protestech

Plzeň - Mnoho praktických lékařů pro děti a dospělé ve středu zavřelo své ordinace.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.

Škodovka prohrála, přesto je první

Litvínov, Plzeň – Hokejisté Škody Plzeň sice v úterním 14. kole prohráli na ledě posledního Litvínova po prodloužení 1:2, přesto se vyhoupli do čela extraligy  před Kometu. Obhájci titulu totiž vyšli naprázdno v Třinci, ale za Škodovkou zaostávají na začátku druhé čtvrtiny jen o skóre.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení