Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cesta Američanů z Normandie až do Plzně

20. ledna 1945

20.1.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv

12.skupina armád – 1.armáda – XVIII.sbor – 75.pěší vyčistila jihovýchodní cíp lesa Grand Bois a prapory 30.pěší jižní část lesů Bois de Born a Bois d’Emmels, poslední zalesněný hřeben před St Vith. Tanky 7.obrněné divize útočily jižním směrem na St Vith, projely skrz soutěsku u Ondenvalu a směřovaly na Deidenberg a Born. Bojové uskupení A, nyní pod velením plukovníka Williama S.Tripleta, postoupilo za Deidenberg, ale uskupení B bylo zdrženo minami a hlubokým sněhem a nepodařilo se mu obsadit Born.

3.armáda – VIII.sbor – nepřítel se stáhl z obranného postavení východně od Hardigny – Bourcy. Bojové uskupení R ( plukovník Virgil Bell ) 11.obrněné postoupilo asi o tři kilometry na linii Boeur a lesní masiv Bois aux Chenes. 17.výsadková pokračovala v postupu za Tavigny. III.sbor – bojové uskupení A 6.obrněné dobylo Moinet a kótu č.510, ležící východně od této vesnice. 90.pěší divize - prapory 358.pluku se při přiblížení k Derenbachu setkaly se silnou dělostřeleckou palbou, která je donutila ustoupit a 359.pluk dobyl Allerborn, severně od Oberwampachu. Asi tři kilometry jižně od Oberwampachu, vybudovaly jednotky 328.pluku od 26.pěší předmostí k překročení řeky Wiltz. XII.sbor – 12.pluk 4.pěší, nalevo od 8.pluku, pokračoval v útoku severně od řeky Sauer, vyčistil trojúhelník v oblasti soutoku řek Sauer a Our, obešel Longsdorf, obsadil Tandel a zaujal pozice severně od této vesnice. 318.pluk 80.pěší obsadil bez odporu Burden. XX.sbor – 1.prapor 301.pluku ( plukovník Roy N.Hagerty ) od 94.pěší divize útočil směrem na Orscholz, ale těsně před cílem byl silnou nepřátelskou palbou zastaven. Prapory 302.pluku čistily nepřátelská opevnění a odrážely protiútoky stejně jako jednotky 95.pěší v oblasti předmostí u Saarlauternu.

6.skupina armád – 7.armáda –po soumraku ustoupily jednotky VI.sboru na novou obrannou pozici podél linie Rothbach Rau – řeka Moder. Jednotky 45.pěší se znovu neúspěšně pokusily vyprostit 3.prapor 157.pluku z obklíčení. V zóně 79.pěší, ustoupila část 2.praporu 314.pluku z Drusenheimu, ale zbytek byl v městečku izolován.

1.francouzská armáda zahájila ofenzívu k eliminaci Colmarské kapsy. 1.fr.sbor zaútočil z jihu podél osy Cernay – Ensishem dvěmi divizemi, 4.marockou pěší na západním křídle a 2.marockou pěší na východním boku. Tyto jednotky byly posíleny tankovými oddíly 1.fr.obrněné divize. postup byl vzhledem k povětrnostním podmínkám velice pomalý. 2.fr.sbor – americká 28.pěší dokončila převzetí prostoru 3.amer.pěší a zaujala pozice od Sigolsheimu jihozápadně k Le Vatinu. Sbor byl nyní připraven zapojit se do bojů o Colmarskou kapsu.

20.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto
1

Sedmiletý chlapec jel načerno, dluh přišli vymáhat exekutoři

V Privamedu se otevírá Centrum mamografického screeningu
2

V Privamedu se otevírá Centrum mamografického screeningu

Šoféři nedodržují přestávky

Plzeňský kraj – Policisté kontrolovali v celém kraji řidiče náklaďáků a autobusů.

Naši prvňáci ze 7. ZŠ Plzeň

Plzeňsko - Ve středu 18. října najdete v Plzeňském deníku prvňáky ze 7. ZŠ Plzeň. Nezapomeňte si koupit noviny.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení