21. skupina armád: 9. armáda se rozšířila o 51. britskou pěší divizi a mohla tak zvětšit svůj operační prostor.

1. armáda – bojové uskupení A 5. obrněné postoupilo do Schneidhausenu a bojové uskupení B dobylo přibližně polovinu Untermaubachu. 60. pluk 9. pěší postupoval k Ouffetu. 9. pěší divize, posílená o 102. jízdní mechanizovanou skupinu, sváděla boje v oblasti Monschau. 99. pěší palbou dělostřeckých praporů odrazila německé formace. Bojové uskupení A od 3. obrněné se přesunulo z Eupenu do prostoru kolem Wermontu. 1. pěší divize zadržela další nepřátelský útok na Elsenbornský hřeben.

U XVIII. výsadkového sboru bojové uskupení B od 7. obrněné ustoupilo v noci ze St. Vith, bojové uskupení A odrazilo německý útok nedaleko Poteau a bojové uskupení R čistilo hlavní silnici Vielsam – Poteau. Pluky 82. výsadkové divize čistily Cheneux a Monceau, zatlačily nepřítele zpět za řeku Ambléve a upevňovaly své pozice na frontě od řeky Salm v Trois Ponts ke Grand Halleux. 508. a 325. pluk obsadily linii Vielsam – Hebronval – Regné a vytvořily kontakt s dalšími americkými jednotkami v oblasti St. Vith. 30. pěší se nepodařilo dobýt La Gleize a Stoumont a pokračovala v obraně Stavelotu a Malméd.

3. obrněná odrazila silný nepřátelský útok u Hottonu a usilovala o zabezpečení hlavní silnice Man– hay – Houffalize. Jednotky 84. pěší budovaly obranný perimetr u Marche.

12. skupina armád:

3. armáda – V operační zóně VIII. sboru nepřítel úplně obklíčil Bastogne a překročil hlavní silnici Neufchâteau – Bastogne. Obráncům města docházela munice a potraviny.

Jednotky prozatímního sboru byly přeřazeny pod velení XII. sboru. Velitelství XII. sboru se přesunulo do Luxembourgu a zahájilo činnost. Bojové uskupení A 10. obrněné se znovu marně pokoušelo dobýt Waldbillig. 4. pěší odrazila německý útok který směřoval na Consdorf a Osweiler, ale ztratila spojení s jednotkami v Echternachu.