VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cesta Američanů z Normandie až do Plzně

2. prosince 1944 - 179. den po vylodění

2.12.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv

12. skupina armád:

9. armáda – Vojáci 334. pluku od 84. pěší obsadili Leiffarth a výšiny severovýchodně od Beecku a Lindernu. Prapory 407. pluku 102. pěší útočily na Roerdorf a Flossdorf. 116. pluk 29. pěší divize pokračoval v bojích o dva silné opěrné body v oblasti Juelichu.

1. armáda – 104. pěší obsadila Inden a celý přidělený sektor západně od řeky Inde. Ve 23.00 za palebné podpory 413. pluku začaly přecházet řeku jednotky 415. a 414. pluku. Tento útok byl tak překvapivý, že se Němci nezmohli na žádnou obranu. 1. pěší divize dostala rozkaz srovnat linii VII. sboru, obsadit Luchem a vyčkat na vystřídání. Během patnácti dnů těžkých bojů postoupila divize o pouhých šest kilometrů. Za podpory dělostřelectva odrazily jednotky 22. pluku 4. pěší nepřátelský útok vedený z Gey. U pátého sboru taktická skupina „Hamberg“ od bojového uskupení R 5. obrněné postupovala jižně po hlavní silnici Kleinhau – Brandenberg pod nepřátelskou palbou z hřebenu před Kommerscheidtem. Zastavila se před minovým polem. V průběhu noci zaměřilo americké dělostřelectvo palbu na nepřátelské postavení a ženisté miny odstranili.

3. armáda – U XX. sboru obsadila 10. obrněná divize Dreisbach a svůj sektor západně od řeky Sáry. V noci na 3. prosince se začala 90. pěší připravovat na překročení řeky v oblasti Dillingenu. 95. pěší podporována taktickým letectvem sváděla boje o přístupy k řece Sáře v okolí Saarlauternu. 2. prapor 379. pluku vstoupil do Saarlauternu a začal bojovat dům od domu v západní části města, 377. pluk dobyl St. Barbaru a jednotky 378. pluku vytlačovaly nepřítele z Pikardu. Letecký průzkum zjistil neporušený most přes řeku vedoucí do Saarlauternu a oddíly 1. praporu 379. pluku dostaly rozkaz jej dobýt. XII. sbor – jednotky 101. pluku od 26. pěší narazily na několik opěrných bodů nepřítele v Sarre-Union a musely již obsazené prostory města vyčistit znovu. Také přední oddíly 104. pluku v další části města narazily na houževnatou obranu. Tankové kolony 4. obrněné přeťaly silnice vedoucí na jih ze Sarre-Union na Domfessel a Voellerdingen a za podpory taktického letectva zlikvidovaly dva nepřátelské pokusy o znovudobytí těchto pro něj důležitých ústupových cest. V noci z 2. na 3. převzala 35. pěší nedaleko Puttelange operační úsek bojového uskupení B 6. obrněné divize, která rozšířila svůj prostor na sever a převzala část linie 80. pěší.

6. skupina armád: Velitel skupiny generál Devers vydal 7. armádě rozkaz k přeskupení a 5. prosince zaútočit severním směrem. Francouzské jednotky převezmou plnou odpovědnost na zredukování Colmarské kapsy.

7. armáda – 44. pěší obsadila Waldhambach a jednotky 45. pěší divize prošly Eng– willerem a vyčistily Meites– heim. 2. francouzská obrněná se zastavila v oblasti Kogenheim – Freisenheim a bude přidělena pod velení 1. francouzské armády. Prapory 103. a 36. pěší divize sváděly těžké pouliční boje v Sélestatu.

2.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 20 000 Kč

Truhláři (kromě stavebních) a pracovníci v příbuzných oborech Truhlář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce - Hromnice, , - praxe výhodou , - zakázková výroba z masivu - viz internet, - blízkost bydliště výhodou. Pracoviště: Rott design s.r.o. - hromnice, 330 11 Třemošná. Informace: Petr Rott, +420 602 414 152.

Výroba - Výroba Montážní dělník 26 000 Kč

Montážní dělníci výrobků z ostatních materiálů montážní dělník ocelových kontrukcí. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: montáže po ČR. Pracoviště: Gpm servis s.r.o., Pod Továrnou, č.p. 49, 331 51 Kaznějov. Informace: Petr Souček, +420 603 561 627.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 12 200 Kč

Truhláři (kromě stavebních) a pracovníci v příbuzných oborech Montér nábytku (truhlář). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Plzeňský kraj, Mzda se odvíjí do množství zakázek a odpracovaných hodin.. Pracoviště: Mk-interiery s.r.o., Pod Kolibou, č.p. 624, 331 51 Kaznějov. Informace: Martin Kadlec, +420 725 296 293.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 22 160 Kč

Úředníci jinde neuvedení úředník/úřednice - metodik pohledávek v oddělení finanční účtárny. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22160 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Tajemník Magistrátu města Plzně v souladu se zákonem č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků vyhlašuje VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ na obsazení místa , , úředník/úřednice - metodik pohledávek v oddělení finanční účtárny, v Odboru účtování a daní MMP, , Platová třída: 12 (v souladu s nařízením vlády č. 341/2017 Sb.), Místo výkonu práce: Plzeň, , Rámcová pracovní náplň:, " metodik aplikace na správu pohledávek města,, " datová správa všech typů agend ve vazbě na další používané aplikace,, " kontrola stávajícího rozhraní a řešení vzniklých rozdílů,, " rozvoj aplikací a testování nových funkcí,, " instruktáž a podpora uživatelům., Kvalifikační a odborné požadavky:, " ukončené VŠ vzdělání, obor informatika,, " výborná znalost práce v Excelu,, " analytické schopnosti,, " výhodou znalost práce s modulárním systémem,, " dobré organizační schopnosti a komunikační dovednosti,, " splnění požadavků dle § 4 zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů., , Nabízíme:, " zajímavé a perspektivní zaměstnání,, " motivující osobní příplatek, mimořádné odměny a další zaměstnanecké výhody (příspěvek na penzijní připojištění, stravenky a další benefity)., , Předpokládaný datum nástupu: červen 2018, , Doklady potřebné pro přihlášení do výběrového řízení:, 1. přihláška (náležitosti přihlášky: název pracovního místa, jméno, příjmení, titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu, datum a podpis),, 2. strukturovaný životopis,, 3. výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce,, 4. ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání,, 5. personální dotazník a čestné prohlášení (je možno vyzvednout přímo na oddělení personálním MMP nebo stáhnout z webových stránek www.plzen.eu (kategorie Úřad, Pracovní místa)., , Písemné přihlášky do výběrového řízení přijímá do 30. 5. 2018 oddělení personální Magistrátu města Plzně, nám. Republiky 1, 306 32 Plzeň. Přihlášku můžete přinést osobně nebo poslat poštou., , Bližší informace na telefonu č. 378 032 711. Pracoviště: Statutární město plzeň - magistrát města plzně, náměstí Republiky, č.p. 1, 301 00 Plzeň 1. Informace: Bližší informace:, +420 378 032 711.


Dobrovolnice Lucie Koudelková.

Noc na sobotu patřila kostelům

Videosouhrn 24.–25. května 2018

Divadelní schody plné vody a mistři z Karviné a temný mok Ostravy: videa dne

Pět zraněných včetně dětí si vyžádala páteční nehoda v centru města

Plzeň - K vážné nehodě zamířily všechny záchranné složky.

Je z bašty kebabu, teď ho připravuje v Plzni

Plzeň - Turek Orhan Kaya profituje z velkého boomu této speciality jeho vlasti.

Stavba roku sbírá hlasy do neděle

Plzeňský kraj - Ještě čtyři dny zbývají na to, aby se veřejnost zapojila do hlasování v letošním ročníku ankety Stavba roku Plzeňského kraje.

V Plzni vyráží do práce na kole 823 lidí

Plzeň - Plzeňané se zapojili do kampaně Do práce na kole a vyměnili auto za bicykl.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT