12. skupina armád: 9. armáda - Jednotky 102. pěší divize, poprvé nasazené v boji, přesunuli spojenci pro získání bojových zkušeností k 30. pěší, 2. obrněné a k 29. pěší divizi.

1. armáda – U V. sboru převzala 28. pěší sektory v Hürtgenském lese předtím držené 39. a 60. plukem 9. pěší divize. Devátá pěší se bez 47. pluku přesunula zpět do Camp Elsenborn. Když vojáci 28. divize střídali ty z 9. pěší divize, byly otřeseni skutečností, že muži, které střídali, byli unavení, neoholení, špinaví a nervózní a se známkami tvrdého boje ve tváři. K nadcházejícímu obtížnému boji 28. divize v Hürtgenském lese se ještě přidalo mizerné podzimní počasí. Ačkoliv byli silně posíleni tanky, stíhači tanků, ženisty a dělostřelectvem, sdílel velitel divize generálmajor Norman D. Cota neblahé předtuchy svých mužů. Jak později řekl, byl přesvědčen, že 28. divize má jen malou šanci na úspěch.

5. obrněná divize, ke které se vrátilo bojové uskupení A od XIX. sboru, se přesunula do pozic za 4. pěší divizi.

3. armáda – Vojáci 357. pluku od 90. pěší divize sváděli těžké boje v centru Maiziéres-les-Metz, asi 10 km od Mét. Ostatní vojska omezila bojovou činnost, čekala přísun zásob a připravovala se na další postup přes pevnostní systém kolem Mét.

6. skupina armád:

7. armáda – 3. pěší pokračovala v postupu na St. Dié pod těžkou dělostřeleckou palbou. Její 7. pluk obklíčil Les Rouges Eaux. Na levém křídle sboru vyčistila 45. pěší les Forét d’Housseras a postupovala směrem na Raon-l’Etape.

36. pěší, na jižním křídle, se znovu pokoušela vyprostit obklíčený prapor svého 141. pluku.