1. armáda – 26. pluk první pěší divize podporovaný 110. plukem dvacáté osmé pěší divize zatlačoval nepřítele do západního a jihozápadního předměstí Cách (Aachen). Město bránila německá 12. pěší divize spolu s částí elitní 1. pancéřové divize SS Leibstandarte Adolf Hitler. Právě Hitler si uvědomoval, že Cáchy jsou prvním větším německým městem, do něhož vstoupili spojenci, a tak vydal rozkaz: „Bojovat do posledního muže“.

3. armáda – Část 90. pěší v Maiziéres-lés-Metz se ocitla pod těžkou dělostřeleckou palbou. Stíhačky P-47 Thunderbolt XIX. velitelství taktického letectva prolomily hráz Etang de Lindre a zabránily tak pozdějšímu rozvodnění řeky Seille.

6. skupina armád:

7. armáda – Dvě čerstvé pěší divize -100. generálmajora Witherse A. Burrese a 103. generálmajora Charlese C. Haffnera - se vylodily v Marseille.
179. pluk 45. pěší divize po dělostřelecké přípravě zaútočil směrem na Brouvelieurs a obsadil výšiny u města. 180. pluk postupoval z oblasti Fremifontaine k řece Mortagne, ale nedařilo se mu prorazit německou obranu podél řeky. 3. pěší začala s postupem na St. Dié a její 7. pluk směřoval k Vervezelle, severovýchodně od Bruyéres.

Představujeme americké jednotky

97. pěší divize “Trident“

Velitel: generálmajor Milton B. Halsey

Složení:

303. pluk – plk. W.B.Forse
386. pluk – plk. S. M. Lansing
387. pluk – plk. W. D. Long
303. prapor polního dělostřelectva
365. prapor polního dělostřelectva
389. prapor polního dělostřelectva
922. prapor polního dělostřelectva
322. ženijní prapor
322. zdravotní prapor