Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cesta Američanů z Normandie až do Plzně

3. května 1945

5.5.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv

12. skupina armád : 1. armáda – V. sbor – roty 2. a 3. praporu 23. pluku od 2. pěší dorazily po setmění do blízkosti Mutěnína, roty 1. praporu postoupily k Bělé nad Radbuzou a převzaly úsek po 378. pluku od 97. pěší. 3. armáda – XII. sbor – bojové uskupení A od 11. obrněné se přiblížilo ke Gramastettenu a Rotteneggu a uskupení B překročilo v Neufeldenu řeku Mühl, postupovalo na Zwettl an der Rodl a přeťalo hlavní silnici vedoucí do Linze. 328. pluk od 26. pěší pokračoval na jihovýchod, 101. pluk (plukovník Walter T. Scott) čistil prostor na pravém křídle divize a 104. pluk zůstal ve stávajících pozicích. 2. prapor 357. pluku od 90. pěší obsadil Jägershof, Červené Dřevo a Liščí a jeho rota E vstoupila v 18.30 do Nýrska. 3. prapor obsadil Hojsovu Stráž, Zelenou Lhotu, Tremelovský dvůr a Zadní Hamry. Obec Všeruby se vzdala 2. praporu 359. pluku. Bojová uskupení A a B od 4. obrněné divize se přesunula do oblasti soustředění nedaleko Regenu a uskupení R zaujalo pozice nedaleko Schollen– riedu. XX. sbor – 261. pluk (plukovník〜 〜William E. Carraway) od 65. pěší dokončil obsazení Passau, vyčištění Schärdingu a rychle postupoval směrem k Linzi a jeho přední jednotky se přiblížily k Waizenkirchenu. 260. pluk (plukovník Frank Dunkley) sváděl boje v lesích mezi Sandbachem a Passau. Bojové uskupení B od 13. obrněné se na rozkaz stáhlo z předmostí v Neuöttingu. Většina jednotek 71. pěší přešla řeku Inn u Erringu a Egglfingu am Inn, rozšířila předmostí a její 66. pluk postoupil k Riedu am Innkreis. 80. pěší dorazila do Braunau, které předtím obsadily oddíly 13. obrněné. 43. jízdní průzkumná squadrona čistila zónu k řece Inn podél pravého křídla sboru.

6. skupina armád: 7. armáda – XV. sbor - prapory 7. pluku v čele 3. pěší divize útočily na Salzburg. XXI. sbor – bojové uskupení R od 12. obrněné pokračovalo v postupu podél řeky Inn směrem na Innsbruck, následovaly ho kolony uskupení „V“ od 2. francouzské obrněné divize, které se potom stočily na východ a zaútočily na Berchtesgaden. 141. pluk (plukovník Charles H. Owens) od 36. pěší postoupil k jezeru Tegernsee a Lenggriesu. 103. pěší pokračovala ve vyjednávání kapitulace Innsbrucku. 409. pluk postoupil k řece Inn v Telfsu, kde se mu podařilo obsadit nepoškozený most a postupoval na východ podél řeky na Innsbruck, 410. pluk vyčistil několik vesnic v oblasti západně od silnice Mittenwald – Seefeld in Tirol a 411. pluk vyrazil ve 20.30 směrem k Brennerskému průsmyku, kde se měl setkat s jednotkami 5. armády operující v Itálii. Prapory 71. pluku od 44. pěší si prorazily cestu přes průsmyk Fern a postupovaly na Nassereith, odkud zamířil 1. prapor na Imstu, 2. prapor útočil podél dálnice A 12 na Innsbruck a v Telfsu se setkal s oddíly 103. pěší divize. Taktická skupina 114. pluku se přiblížila k Tarrenzu, severozápadně od Imstu.

5.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Ilustrační foto
2

Sedmiletý chlapec jel načerno, dluh přišli vymáhat exekutoři

V Privamedu se otevírá Centrum mamografického screeningu

Plzeň - Začátkem října vyšetřila plzeňská nemocnice Privamed první pacientky ve svém nově otevřeném Centru mamografického screeningu. Pracoviště disponuje nejmodernějším přístrojovým vybavením v tomto oboru.  

Šoféři nedodržují přestávky

Plzeňský kraj – Policisté kontrolovali v celém kraji řidiče náklaďáků a autobusů.

Naši prvňáci ze 7. ZŠ Plzeň

Plzeňsko - Ve středu 18. října najdete v Plzeňském deníku prvňáky ze 7. ZŠ Plzeň. Nezapomeňte si koupit noviny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení