„Když vypukla válka, nevěděl jsem, na čí stranu bych se přidal. Maminka je Srbka a tatínek Chorvat. Tak jsem využil pozvání přátel a jel jsem pracovat do Chomutova jako elektromontér," vypráví pohnutou osobní historii Goran Jozić.

Z Chomutova se pracovně dostal do Plzně a otevřel tu pražírnu kávy. „Z domova jsem byl zvyklý pít dobrou kávu a tady mě kvalitní káva hodně chyběla," vysvětluje důvod pořízení si vlastní pražírny Jozić.

Původně jen obchod s čerstvě praženou kávou se časem samovolně proměnil v kavárnu. „Můj záměr byl prodávat kávu. Přesto jsem si v obchodě pořídil tři stolky, u kterých jsem chtěl dávat ochutnávat směsi, které pražím, a případně učit správnou přípravu kávy. Ty stolky byly ale stále obsazené, tak jsem přidal další a vznikla kavárna," doplňuje s úsměvem Jozič.

Pití kávy se v Čechách od roku 2002, kdy kavárnu otevřel, podle Joziče změnilo k lepšímu. Přesto má jasno v největších prohřešcích. „Nejhorší je český turek. Jakmile se káva louhuje dlouho, překyselí to žaludek a může po ní pálit žáha," říká Jozić.

A jak tedy vypadá zdravá káva? „Podstatou je kávový olej, který obsahuje až 360 zdraví prospěšných látek. Káva se musí připravit tak, aby oleje bylo co nejvíce. To získáte jen krátkým dotykem vody s kávou, maximálně tři minuty. Tím vznikne pravé zdravé, ale malé espresso," popisuje Jozić.

Češi jej stále moc v oblibě nemají, protože je podle nich kávy příliš málo. Kompromisem může být podle Joziče naředění malého espressa horkou vodou.