Nejvyšší účastí se může chlubit severoplzeňská Žihle. U tamního obecního úřadu se sešly tři stovky lidí. Voněl svařák, grog i langoše, před samotným zpíváním hrála místní skupina Elektron 2013, po něm kytarista Vojta Šimek a na závěr Bára Zemanová. Lidé si příjemnou atmosféru pochvalovali, jen bez ledového větru by se obešli.

V Plzni se zpívání konalo u obchodního centra Area Bory, kde zpěváci vytvořili pohodovou předvánoční atmosféru.

Na začátek akce čekal Pavel Dvořák s manželkou Marií a dvěma dcerami. „Trénovala jsem všechny písničky, nejvíc ale Pásli ovce valaši," prozradila Terezka. Její starší sestra Kačenka stála s ostatními ze sboru Jiřičky na pódiu, děti totiž Plzeňany pěvecky doprovázely. „Byli jsme i v předchozích letech, proto jsme si nechtěli nechat ujít ani tenhle ročník," dodal Dvořák.

Krátce po osmnácté hodině se začaly z nebe snášet sněhové vločky a příchozí se pustili do zpěvu první z šesti vybraných koled Nesem vám noviny. Do rytmu se přitom pohupovala Dana Heřmanová, jež na akci dorazila s vnučkami Natálkou a Lilienkou. „Chtěla jsem si se svou snachou užít trochu předvánoční atmosféry, proto jsme sem vyrazily," odůvodnila Heřmanová.

Ani v Plzni organizátoři nezapomněli na doprovodný program. Děti si mohly nechat pomalovat obličej, nechyběly soutěže nebo workshop s tipy na zdobení vánočních perníčků.

V Plasích se zpívalo u barokní sýpky v areálu kláštera. „Byla zde pěkná atmosféra, zpívali jsme poprvé. Věřím, že až bude příští rok opravené prostranství kolem konventu, sejde se nás ještě víc," řekla Ludmila Mašková, která město přihlásila.
Připojily se ovšem také menší skupiny lidí. Tak třeba v Horní Bříze dostala na koledy chuť rodina Liškových, a tak si její členové pustili rádio a zazpívali doma.

Posledním místem Plzeňska, díky němuž v celých západních Čechách v jednu chvíli zpívaly koledy přes čtyři tisíce lidí, pak byla Trnová.