Všichni cestující zachycení bez platného jízdního dokladu se mohou vyhnout pokutě zakoupením předplatného kuponu v minimální délce 3 měsíců. Od letošního roku již nově bez poplatku 40 korun. Amnestii však musí využít do 15 dnů od záchytu.

Za pondělí rozdali revizoři téměř padesát voucherů s tématikou kampaně Nemám černý svědomí.

V Koterově se zrekonstruují dopravní koleje a provede příprava na budoucí dvoukolejné pokračování trati směrem na Starý Plzenec. Součástí této stavby je také vybudování nové lávky pro pěší a cyklisty v místě železničního přechodu v Koterově.
Podívejte se: Na trati do Budějovic vyrůstá nový tunel

„V letošním roce plánujeme podmíněnou amnestii ještě minimálně dvakrát zopakovat. Chceme tak pozitivně motivovat cestující bez platného jízdního dokladu k nákupu předplatného,“ říká první náměstek primátora a předseda představenstva PMDP Roman Zarzycký. „Černí pasažéři mohou díky amnestii ušetřit částku za pokutu a minimálně následující tři měsíce se nemusí obávat další pokuty,“ dodal.

Cena plnocenného předplatného na 93 dní vychází na částku 1 270 korun, výše pokuty, pokud je uhrazena do 15 kalendářních dní, je tisíc korun.