Před prodejnou potravin vyrůstá nový výtah, který nahradí dosavadní schodiště. To se přesunulo o několik metrů směrem ke sportovnímu centru. „Kolaudace výtahu je naplánovaná na počátek druhé poloviny května, hned nato začne sloužit veřejnosti,“ uvedla Božena Koukolíková, předsedkyně Západočeského konzumního družstva, majitele objektu. Schodiště na protější straně u vstupu do knihovny zůstane zachované.

Ve stejnou dobu se návštěvníkům obchodního domu otevře také nově vybudované podzemní parkoviště, které vznikne vybouráním dosavadních skladů. Přístupné bude buď výtahem, nebo po nově zbudovaném schodišti. Architekti tak vycházejí vstříc zákazníkům, kteří jsou zvyklí zaparkovat a do obchodů dojít ´suchou´ nohou.

Součástí první etapy oprav je také rekonstrukce toalet, které se v objektu sice nacházejí, ale už několik let jsou uzavřené. Nyní se stanou součástí obchodního komplexu „Toalety budou návštěvníkům k dispozici zdarma,“ sdělila Koukolíková, jejich otevření však bude pravděpodobně spojené až s možností areál v nočních hodinách uzavírat.

Právě uzavírání objektu je další plánovanou novinkou, která by měla zvýšit bezpečnost a zabránit tomu, aby se do atria stahovaly ´pochybné existence´. Uzavírání by mělo být hotové do konce roku.