Informovala o tom Jana Dubcová, ředitelka Centrálního nákupu Plzeňského kraje. Podle Dubcové tak dojde k úspoře jak finanční tak časové v komplexní dodávce pomůcek.

Výhodou pro jednotlivé organizace zřizované krajem je v případě centralizované veřejné zakázky „Nákup osobních ochranných pomůcek“ především úspora času při nákupu. Díky možnosti nakoupit přímou cestou na e-shopu Centrálního nákupu Plzeňského kraje nemusí nakupující organizace procházet složitou cestou průzkumu trhu a soutěžení zakázky. Mohou se přihlásit na e-shop a přímo potřebné pomůcky objednat v množství, které potřebují a za jednotnou, vysoutěženou cenu. Rámcové dohody s dodavateli byly uzavřeny na dobu určitou do 1. listopadu 2021 nebo do vyčerpání dohodnutých objemů pomůcek.

„Jsem velmi ráda, že se podařila vysoutěžit centrální veřejná zakázka na ochranné pomůcky. Tímto Centrální nákup ušetří čas a finanční prostředky Plzeňskému kraji,“ uvedla Dubcová.

Hokejový gólman Pavel Francouz v Dětském domově Domino v Plzni.
Dárky do dětského domova přivezl gólman Francouz

Garantované ceny pro krajské organizace:

• Jednorázové ústenky – cena 1,43 Kč bez DPH/ks, min. objednávka v hodnotě: 500,- Kč (celkový objem pro všechny organizace PK je 1.100.000,- Kč bez DPH)

• Respirátory FFP2 – cena 8,89 Kč bez DPH/ks, min. objednávka v hodnotě: 1.000,- Kč (celkový objem pro všechny organizace PK je 500.000,- Kč bez DPH)

• Respirátory FFP3 – cena 46,- Kč bez DPH/ks, min. objednávka v hodnotě: 2.000,- Kč (celkový objem pro všechny organizace PK je 100.000,- Kč bez DPH)

„Vážím si začínající spolupráce s Centrálním nákupem a oceňuji rychlé zajištění dodávek ochranných pomůcek pro organizace Plzeňského kraje,“ sdělil náměstek hejtmanky pro oblast IT, digitalizace a Centrální nákup Pavel Hais.