Loni v červenci se Kryštof zranil po pádu z radiokomunikačního vysílače u Města Touškova a po dvoutýdenním pobytu v záchranné stanici živočichů mohl být zase vypuštěn a vrácen zpět do volné přírody. „Samozřejmě jsme potřebovali vědět, jak se bude čáp po léčbě chovat, a tak jsme se rozhodli po zkušenostech z předešlých let i jemu dát na záda batůžek, tedy satelitní vysílačku,“ popisuje šéf zvířecích záchranářů Karel Makoň.

Předávání vysvědčení v době koronavirové uzávěry škol. Okénko ze starého rámu na obraz nainstalovali učitelé pouze pro tuto příležitost na vchod do ZUŠ Trnka v Plzni Doubravce. Fungovat bude od 1. do 5. února.
Základní umělecké školy v Plzeňském kraji trpí kvůli koronaviru úbytkem žáků

Teď tedy ekologové vědí, že Kryštof je v současné době vzdušnou čarou přes 5500 km od domova. Momentálně si ještě užívá sluníčka v Senegalu v okolí města Touba v regionu Diourbel. Navštěvuje přítok řeky Gambie u hranice Senegalu s Gambií a střídavě se vrací do Touby. „Tam se zdržuje na místních skládkách a okolí, kde je v této době dost kobylek, sarančat a nepohrdne ani termity,“ říká Karel Makoň. A s úsměvem dodává, že Kryštofovi jeho volný pohyb v Senegalu můžeme v této době jen závidět.