Po čtyřech zápasech na turnaji v Německu se v úterý představili házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň v přípravném duelu také domácím fanouškům. Úřadující český mistr porazil v tréninkové hale Lokomotivy třetiligový německý Hüttenberg 29:26.

Na hře obou týmů bylo vidět, že letní příprava je ještě v plném proudu. Zápas byl plný nepřesností k ideálnímu výkonu bylo ještě hodně daleko.

„Bylo vidět, že tam ještě je únava z víkendového turnaje, ale zbytečně jsme se přizpůsobovali hře soupeře a v útoku ani v obraně jsme nehráli to, co jsme potřebovali. Z naší strany to bylo hodně utahané," uznal trenér plzeňského týmu Martin Šetlík.

„Zase jsme chtěli dát šanci všem hráčům na lavičce, ale přiznám se, že v závěru už jsme hráli také na výsledek," uvedl kouč po utkání.

Pouze v roli diváka přihlížel úternímu zápasu plzeňský házenkář Petr Linhart, který je po operaci kolena. „Už je to lepší. Vrátil jsem se z pětitýdenního rehabilitačního pobytu a za tři týdny už bych mohl začít běhat," plánuje pravá spojka Talentu.

Na návrat na hřiště si ale bude muset počkat. „Ještě mě čeká spousta práce, ale cítím se opravdu dobře. Dokonce lépe, než po té první operaci stejného kolena. Uvidíme, jak se bude potom koleno chovat při zátěži, ale když to půjde dobře, tak po Vánocích už bych snad mohl zase hrát," přeje si český reprezentant Petr Linhart.

Podobný osud potkal také dalšího reprezentanta, tentokrát na straně Hüttenbergu, Tomáše Sklenáka. Ten sledoval utkání ze žíněnky za brankou svého současného týmu, kam přestoupil po minulé sezoně z Eisenachu.

„Když jsem konečně doléčil levé koleno a pár měsíců jsem mohl hrát, tak na den přesně po roce jsem si letos 4. dubna přetrhl křížový vaz v pravém koleni," připomíná Sklenák, který se letos na podzim na hřiště také patrně nepodívá.

Další přípravné utkání odehráli házenkáři Plzně včera na palubovce německého Aue, utkání skončilo po uzávěrce tohoto vydání.

Doma se Talent představí opět zítra, kdy od 17.30 hodin přivítá v tréninkové hale Lokomotivy německý Erlangen, jehož barvy hájí brankář Jan Štochl a spojka Pavel Horák.

Talent M.A.T. Plzeň – TV 05/07 Hüttenberg 29:26 (14:13)

Sestava a branky Plzně: Šmíd, Herajt, Rada – Fořt, Šafránek, J. Strýc 1, Šindelář 4, Vinkelhöfer 5, M. Tonar 3, Poloz 1, M. Škvařil, J. Škvařil 7/5, Blecha 4/1, Bičiště 1, Jonáš 1, J. Tonar 2. Trenér: Martin Šetlík.