„Na území Plzeňského kraje se od ledna do konce srpna tohoto roku stalo 2212 dopravních nehod, při kterých přišlo o život již 26 osob a 56 osob bylo těžce zraněno. Řidiči nemotorových vozidel zavinili 133 dopravních nehod, z toho se jednalo o 13 dětí, chodci byli viníky u 40 nehod, z toho se ve 12 případech jednalo o děti," uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová. Policisté rozdávají reflexní pásky, obaly na batohy a samolepicí odrazky na bicykly. Horní Bříza byla jedním z prvních míst, kde se objevili, další města a obce z kraje budou následovat.

Chodci, od února máte mít při pohybu mimo obec, za snížené viditelnosti po krajnici nebo po okraji vozovky v neosvětleném místě na sobě prvky retroreflexního materiálu.

Cyklisté, používejte reflexní prvky také v době 
a v místech, která zákon nevymezuje – řidiči motorových vozidel vás lépe uvidí. Používejte také přilbu, ač je vám více než 18 let.

Rodiče, poučte své děti, jak se mají chovat v silničním provozu, vybavte jejich oblečení, školní tašky, batoh či obuv reflexními prvky, zkontrolujte jejich jízdní kola a také přilby.