Škola totiž kadeřnictví během uplynulých let za pomoci evropských peněz vybavila tak, že je nebývale moderní. Netýká se to však pouze zázemí budoucích kadeřníků, nýbrž i dalších oborů.

„Za posledních několik let získala škola kolem 30 milionů Kč v různých projektech strukturálních fondů EU a investovala je především do vybavenosti a modernizace odborného výcviku i teoretické výuky," uvedla zástupkyně ředitelky SOU Domažlice, školy Stod Alena Sedláčková.

Právě končící projekt se týkal oborů Kadeřník, Kosmetička, Kuchař – číšník, Gastronomie a Podnikání.

„Ve škole v Domažlicích například získali mikrokameru, pomocí které mohou zákazníkům provádět komplexní analýzu vlasu a vlasové pokožky a pak doporučit nejvhodnější kadeřnické služby," jmenuje Sedláčková.

Stodská škola zase vybavení školního kadeřnictví rozšířila o tzv. horké nůžky. „Zařízení při střihu zatavuje konečky vlasů a výrazně je zpevňuje a zkvalitňuje. Novinkou je i regenerační žehlička vlasů za studena, zařízení na zahušťování a prodlužování vlasů a přístroj oxyskin, který aplikuje kyslík s léčivým tonikem do vlasové pokožky a ovlivňuje tak kvalitu a růst vlasu," dodává zástupkyně.

Výcviková školní kuchyně je zase bohatší o pokladní sy-stém pro restauraci včetně mobilního terminálu, na kterém se žáci naučí používat nejmodernější IT technologie v restauračním provozu," dodává Sedláčková s tím, že veškeré nové zařízení je možné si do školních provozoven přijít prohlédnout a vyzkoušet.