Někteří rodiče se proti návrhu, kvůli kterému se mělo pokácet několik vzrostlých stromů u vstupu do areálu, bouřili. Zastupitelé budou o umístění nového zázemí znovu diskutovat příští středu.

Nechceme, aby se zničila unikátní Trnkova zahrada, znělo jednotně z úst protestujících rodičů. Petici loni koncem roku podepsalo přibližně 100 lidí. „K zemi půjde několik stromů. Zasáhne se tím do krásného prostředí, které mají děti k dispozici. Myslím, že řešením by bylo vybrat úplně jinou lokalitu,“ uvedla opakovaně jedna z matek Zuzana Vardžíková.

Volba odlišného místa v Plzni ani posunutí mobilního kontejneru v areálu 55. MŠ nepřipadala podle místostarostky třetího plzeňského obvodu Jaroslavy Maříkové v úvahu. Po jejím lednovém odvolání se téma opět otevřelo.

Ani teď však zastupitelé nevědí, jak přesně situaci vyřešit. „Přemýšlíme o dvou variantách. Buď vznikne nástavba nad kuchyní, nebo se využije spojovací chodba, ke které se připojí kontejner. Jasněji budeme mít až po konzultaci s architektem,“ nastínil tamější starosta Radislav Neubauer.

Kapacita mobilního zázemí bude 48 míst. Jeho pořízení vyjde zhruba na 15 milionů korun. „Peníze půjdou z našeho rozpočtu. Finální rozhodnutí padne zřejmě až v září. A následující rok už by mohl kontejner fungovat,“ doplnil starosta.

Ředitelka mateřinky na Borech Jitka Matějovicová však upozornila, že obě uvedené možnosti znamenají další investice i nutné stavební úpravy v komplexu školky. „V případě druhé varianty se sice také bude muset kácet, ale pouze plané višně, nikoli stará lípa a dalších několik stromů u vstupu do areálu, což je přijatelnější,“ uzavřela.