Podle meteorologa Pavla Kopečka z plzeňského hydrometeorologického ústavu se ale v nejbližších dnech nejprve mírně oteplí. „Denní teploty budou během úterý dosahovat až tří stupňů Celsia. V nižších polohách pod 400 metrů očekáváme dešťové přeháňky nebo déšť se sněhem,“ popsal meteorolog s tím, že v noci na středu se může tvořit náledí.

ČERSTVÝ VÍTR

Ve středu pak bude v kraji oblačno až zataženo, meteorologové k tomu předpovídají také četné sněhové přeháňky. „Teploty se v průběhu dne budou držet kolem nuly. V noci očekáváme až mínus čtyři stupně,“ sdělil Kopeček.

Na nule bude přes den také ve čtvrtek, noční teploty mohou klesnout až na mínus šest stupňů Celsia.

„Povane čerstvý vítr, na horách se mohou tvořit sněhové jazyky a závěje,“ uzavřel Kopeček.

Na mrazivé počasí se připravuje Městská charita Plzeň, která v Domově sv. Františka uvolnila kapacity. „Sedmnáct lidí jsme přesunuli mimo zařízení do komerční ubytovny. Momentálně máme volných čtyři až pět míst,“ řekl Deníku vedoucí domova Džemal Gërbani a doplnil, že kdyby se ubytovací kapacita naplnila, zařízení je připraveno ubytovat lidi bez domova na ubytovně.

OBLEČENÍ A PŘIKRÝVKY

Zaměstnanci charity navíc v rámci terénního programu za bezdomovci pravidelně dochází a v zimním období jim v případě potřeby dodávají teplé ošacení nebo třeba přikrývky. „Celoročně nabízíme lidem bez domova rovněž materiální pomoc, vypomáháme jim s vyřizováním na úřadech. Někdy zajišťujeme lékařskou péči a v nouzi i potraviny,“ uzavřel Gërbani.