Podle manažera zóny Ondřeje Kašpárka taková akce městu chyběla. „Přestože design není Plzni cizí, lidé neměli možnost navštívit přehlídku současné tvorby. Zveme je kampaní, která upozorňuje, že design je všude – i předměty denní potřeby musel někdo nadesignovat," tvrdí Kašpárek.

Přehlídka představí třicet designérů – návrhářku látek Evu Chmelovou, dřevěné šperky a doplňky Bigwood Andreje Kvačka a další, například díla studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU a dalších začínajících tvůrců. „Značka LC Tools, to je mladá slečna, která se pustila do tvorby z fimo hmoty a spolu s tatínkem vytvořila fungující společnost, která se rozrostla tak, že výrobky posílá i do Spojených států," říká Alice Stehlíková z Original design shopu,který akci spolu s Plzní 2015 pořádá. A dodává: „Jsme rádi, že jsme sem dostali i velkou značku jako nábytek TON, která představí novou kolekci."

Plzeňskou designovou scénu bude zastupovat také Ondřej Bek, který pod značkou Bekwood ručně vyrábí dřevěné brýle. „Za dva roky jsme vydali už tři kolekce brýlí, ta poslední se jmenuje Lumberjack. Dřevo připomíná samorost," popisuje.

Přehlídka Plzeň Design! začne ve čtvrtek 17. a skončí v neděli 20. listopadu. Nabídne také doprovodný program, například páteční přehlídku studentského módního ateliéru, přednášky či hudbu.

Plzeň Design!Kdy: od 17. do 20. 11.
Kde: DEPO2015 (Autobusová hala a Skleník)
Kdo: necelé tři desítky designérů od začínajících po zkušené
Za kolik: 90/50 Kč přehlídka, 130/90 Kč přehlídka a výstava Má plast