Herec se dohodl s šéfem souboru Romanem Meluzínem na odchodu od 1. ledna. Kotiš odchází do Prahy, v Plzni ale bude dohrávat představení, v nichž účinkuje.

„Pan Kotiš do poslední chvíle zvažoval, jestli tu zůstane nebo ne. Rozhodl se v polovině prosince, nikdo ho k ničemu nenutil, je to jeho volba a já to respektuju," řekl Deníku Roman Meluzín. Dodal, že do divadla průběžně shání herce, takže nebude problém nahradit ani Kotiše.

42letý herec, který pochází z Prahy, začínal v Semaforu a v Plzni byl v angažmá od roku 1998, svůj odchod příliš komentovat nechce. „Chtěl jsem zkusit něco nového. Navíc jsem zjistil, že měl pan šéf pravdu a práce tu pro mě teď není," řekl Deníku Bronislav Kotiš.

Oblíbený herec, kterého plzeňští diváci znají mimo jiné jako komisaře Ledvinu z představení Adéla ještě nevečeřela či vodníka Čochtana z Divotvorného hrnce, dostal z divadla padáka už loni koncem května. Divadlo mu tehdy neprodloužilo smlouvu z ´přísně uměleckých důvodů´, mezi herci a zaměstnanci divadla se mluvilo o dlouhodobých neshodách mezi Meluzínem a některými členy souboru. Vadily prý také Kotišovy aktivity mimo DJKT. Poté, co se vyhozený herec obrátil na odbory, divadlo výpověď stáhlo a herec mohl naskočit i do další sezony.

Příliš velké herecké příležitosti však nedostával. V pásmu muzikálových písniček Svět kabaret, kabaret svět například jako téměř jediný nezpíval sólo, v muzikálu Sugar aneb Někdo to rád horké měl zpívat pouze malou roli. Podle Meluzína jde o normální divadelní proces. „U divadla je to tak, že někdy jdete z jedné velké role do druhé velké role. A pak nastane období, kdy tomu divadlu musíte sloužit, kdy prostě role nejsou. Je repertoár, který je o úplně jiné věkové kategorii nebo je o jiných dispozicích," říká.

Bronislav Kotiš nyní hostuje v pražském Hudebním divadle Karlín v Addams Family, v prosinci měl premiéru také muzikál Mamma Mia!, v němž herec alternuje v roli Sama s Jiřím Langmajerem a Romanem Vojtkem.

Od 1. ledna v DJKT skončil také Martin Hubeňák, který v Plzni působil čtyři sezony. Opustil divadelní branži, takže ani nedohrává představení.