Ten vyrazí po lince z Plzeň do Příbrami a zpět jako linkový autobus doplněný vlekem pro jízdní kola v sobotu 4. května a následně v sobotu 11. května 2024.

Vlek má kapacitou 24 jízdních kol, jejichž nakládku a vykládku provádí obsluha. Převážet je možné rovněž elektrokola za dodržení přepravních podmínek.

Tzv. „Brdský cyklobus“ je veden po běžné autobusové lince č. 440555 z Plzně do Příbrami. Autobus s cyklovlekem jede na trase Plzeň - Starý Plzenec - Spálené Poříčí - Míšov/Brdy – Rožmitál – Příbram a obslouží tak všechny turisticky atraktivní body brdských vrcholků. Opět jsou zavedeny i spoje Příbram – Míšov a opačně.

Cyklisté mohou po trase navštívit řadu zajímavostí, například Spálené Poříčí, Padrťské rybníky, legendární vrch Třemšín, půvabný Rožmitál pod Třemšínem nebo Hornické muzeum v Příbrami.

Cyklobusy nejsou ovšem určeny jen pro kolaře! Mohou je využít jak pěší turisté, tak běžní cestující mezi jednotlivými zastávkami autobusové linky.

Veškeré informace včetně jízdních řádů, ceníku a tipů na výlety naleznou zájemci na webové adrese: www.csadplzen.cz/brdy