„Cítím se dobře. Recept na dlouhověkost nemám," řekla žena na začátku oslav.

Do Domova pro seniory sv. Jiří na Doubravce přišel gratulovat starosta obvodu Michal Chalupný a ve společenské místnosti se na oslavě sešly kamarádky a pečovatelky.

Božena Sedláková pracovala jako účetní v jednom plzeňském podniku. „Ráda jsem dělala na zahrádce, měla jsem ráda květiny a také jsem si s oblibou zpívala," vyjmenovala oslavenkyně zájmy z mládí.

V současnosti převážně celý den odpočívá. „Už to není na nějaké kolektivní soužití. Občas se dívá na televizi, ale špatně slyší. Má ráda hudbu, takže jí občas pouštíme dechovky," vyprávěla pečovatelka Kateřina Rothová.

V Domově pro seniory sv. Jiří je od roku 2008, přestěhovala se sem z domku v Plzni-Újezdě. „Narodila jsem se ve Lhotce. Tatínek dělal v kovárně a maminka byla doma 
a starala se o děti," vzpomínala 103letá paní, která vychovala jednu dceru a má vnuka.

Kamarádky, které přicházely gratulovat, se shodovaly, že to Boženě Sedlákové sluší. „Znám ji. Jsem tu šest let. Paní Sedláková byla na pokoji 
s paní Vondrovou. Sedávaly 
u okna a držely se za ruce. Na požádání nám říká básničky," uvedla Jindřiška Voldřichová, jedna z obyvatelek domova pro seniory.

Oslavenkyni prý nechyběl vytříbený humor. „Vzpomínám na období, kdy jsme ji ještě brali na ergodílnu, kde nás obohacovala svými básničkami, vtipnými vzpomínkami. Hodně ráda vzpomínala na domeček, zahrádku a na manžela," pověděla Rothová.

Od Úřadu městského obvodu Plzeň 4 dostala Božena Sedláková pamětní list. „Přinesl jsem kytičku a drobnosti jako čaj nebo kávu. Její věk je nádherný a hlavně je paní svěží, což je ideální," řekl starosta obvodu Michal Chalupný.