Během pár minut se setmělo, z oblohy se spustil vydatný déšť a na ulicích lidé zmateně pobíhali ve snaze najít alespoň kousek suchého místa, kam by se mohli před kapkami schovat. Stromy se ohýbaly a lámaly, v některých ulicích se valila voda a vše osvětlovaly blesky. Podobná scéna však nemusí být letos v Plzni poslední. Bouřky se tento týden na území města vrátí.

„Bouřka byla specifická svojí dlouhou cestou, kdy se od švýcarsko-francouzské hranice dostala rychlostí přes 70 km/h přes celé jižní Německo nad naše území. Rozpadla se až na Slovensku kolem půlnoci," potvrdil David Prantl ze společosti InMeteo a dodal, že v Plzni se projevila silnými nárazy větru i přes 100 km/h, „Na meteorologické stanici v Plzni-Mikulce zaznamenal hydrometeorologický ústav náraz o síle 111 km/h, což jsou nejsilnější nárazy větru zaznamenané v Plzni od vichřice Kyrill v lednu 2007. Spadlo kolem 30 mm vody," dodal Prantl.

Meteorologové předpovídají další bouřky. „Měly by přijít z úterý na středu a ze středy na čtvrtek," potvrdil Josef Cink z Českého hydrometeorologického ústavu.

V pohotovosti tedy budou znovu i hasiči, kteří v kraji během neděle vyjeli k zhruba tři sta padesáti zásahům, z toho v Plzni a okolí jich bylo osmdesát pět.

Kromě bouřek varuje meteorolog také před teplotami, které budou vyšší než 31 stupňů Celsia. „Pozitivní pro mnoho lidí však může být postupné ochlazování. Ke konci týdne tropické teploty ustoupí a teploty se vrátí do rozmezí 22-26 stupňů Celsia" dodává Cink.